i3 4160 Sistemi Upgrade Etme

İsimliOyuncu

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 500 TL'lik bir bütçem var. Sistemim:

-İ3 4160
-4 GB RAM
- R7 250 Ekran Kartı
- Cooler Master Cmp-350 350 Watt Kasa
- 1 Terabyte HDD

Arkadaşlar sizce bu sisteme ne almalıyım ? SSD mi, RAM mi, ekran kartı mı ?
Yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını yükseltebilirsin. Elindeki R7 250' yi makul fiyata satıp 500 TL' nin üstüne ekleyerek NVİDİA GTX 750 Tİ veya MSİ R7 370 2G ve 450 Watt' lık PSU alabilirsin. Daha sonra da RAM alabilirsin.

Son düzenleme:
Kesinlikle önemli ama oyunu oynatan en önemli bileşen ekran kartı. 4 GB RAM seni bir süre daha idare ettirir fakat önceliğini ekran kartından yana kullanmanı tavsiye ederim. Eğer ekran kartından şikayetin yok ise RAM' ı 4 GB veya 8 GB alabilirsin daha sonra da ekran kartı alabilirsin.

Kesinlikle önemli ama oyunu oynatan en önemli bileşen ekran kartı. 4 GB RAM seni bir süre daha idare ettirir fakat önceliğini ekran kartından yana kullanmanı tavsiye ederim. Eğer ekran kartından şikayetin yok ise RAM' ı 4 GB veya 8 GB alabilirsin daha sonra da ekran kartı alabilirsin.
Anladım. İşte bende burda takılıyorum. Ben istiyorum ki internette gezinirken donma, takılma gibi durumlar beni rahatsız ediyor. Bunun önüne geçmek istiyorum. Ayrıca Oyunları da en azından High oynamak isterim yani :)

Öncelikle Ram. al. 4 Gb oyun için yetersiz kalıyor. Geriye 430 kalır. Bu para ile ekran kartı ve güç kaynağı alırsın. Tavsiyem Gtx 750Ti. Kendi ekran kartı ve güç kaynağını satarak bütçeye katkı yapmış olursun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı