i3 4160 Tabanlı Sİstem Upgrade

Atombombasii

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar. 850 tl bir bütçem var ve bilgisayarımı yenilemek istiyorum. Sizce ilk ekran kartını mı değiştirmem daha yararlı olur; yoksa işlemciyi mi değiştirmek daha yararlı olur?
  • İşlemci: i3 4160 3.6 Ghz
  • Anakart: Msı h81m-pro vd
  • Ekran kartı: Asus r7 265 2gb 256bit
  • Hdd: Wd 1tb blue
  • Kasa: Cooler master cmp350-500w
  • Ram: Gskıll 8gb 1600mhz tek modul

Ekran kartını değiştirmen yararına olacaktır. Ekran kartı olarak MSİ veya SAPPHİRE marka R9 380 tavsiye ederim. Darboğaz yaşamazsın. i3 4160 hafife alınacak bir işlemci değil. :)

Bu bilgisayar sizi 6-7 ay idare edebilir. Biraz daha para biriktirip beklemenizi tavsiye ederim dolar 3 liraya dayandı.
Bu bilgisayar sizi 6-7 ay idare edebilir. Biraz daha para biriktirip beklemenizi tavsiye ederim dolar 3 liraya dayandı.
Sizce 6 ay bekledikten sonra bu bilgisayara nasıl bir upgrade edilebilir?

Bilgisayarı ne için kullandığına bağlı, oyun için ise önceliğin ekran kartını yükseltmek olmalı.
Oyun içi olucak öncelikle. Sizce hangi ekran kartı takılmalı bu bilgisayara?

Biraz daha para biriktirip yada dolar 2.5 liradan daha düşük olduğunda bu sisteme bir i5 bilemediniz bir i7 takabilirsiniz. Ekran kartı olarak r9 380 takılabilir. Küçük bir not olarakta pascal mimarisi ve zen mimarisi çıktıktan sonra amd kartlarının fiyatlarının düşebileceğini düşünüyorum.

Ben olsam ssd alırdım ekran kartı olarak 950 alırdım. Başka bir şeye dokunmazdım. Sonra para biriktirip yeni nesil bir işlemci anakart ram alırdım. Nasıl olsa elinde hdd ssd ekran kartı ve kasa olacak. Bu arada 279 mm vga uzunluğu varmış kasanın.

Mesela işlemciyi değiştirmeden sadece ekran kartı değiştirmek istesem bu sisteme hangi ekran kartlarını önerirsiniz?

Ben olsam ssd alırdım ekran kartı olarak 950 alırdım. Başka bir şeye dokunmazdım. Sonra para biriktirip yeni nesil bir işlemci anakart ram alırdım. Nasıl olsa elinde hdd ssd ekran kartı ve kasa olacak. Bu arada 279 mm vga uzunluğu varmış kasanın.
Hdd nin hızı şuan benim için gayet yeterli. Ssd ileride takarım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı