i3 4160 veya FX 6300 Sistem

PHAMish

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Öncelikle belirtmek isterim ki forum da yeniyim.
Bilgisayarlar ile fazla ilgi ve alakam yok. Kendi çapımda güzel bir bilgisayar toplamaya çalışıyorum, yardımlar alarak.
Fakat bir sonuca varamıyorum, çünkü herkes farklı birşey söylüyor.
Bende işin uzmanlarına danışmaya karar verdim, ve buraya geldim. Bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
Kasa ve Harddisk aldım. Harddisk seçimim, "Seagate 3.5" 1TB Barracuda" oldu. Kasa seçimim ise, "COOLER MASTER ELITE RC-430" oldu.
Geri kalan parçaları ise resim olarak atmayı düşündüm.
İlk resim bu,
g5QPPR.png

sanırım bu intel sistemi oluyor.

İkinci resim ise bu,

AmjOG0.png

sanırım bu da amd sistemi oluyor.
Hangisini tercih etmeliyim sizce? Hangisi daha iyi ve kullanışlı? Hangisinden daha iyi performans alırım?
Bir tüm parçalar uyumlu mu ve kasaya sığar mı? Sorularımı cevaplar ve bana yardımcı olursanız çok sevinirim, malum zaman daralıyor. Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Yardımcı olacak yok mu yahu? Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum...

ben olsam şu devirde ne yapıp edip 4 .nesil bir i5 alırdım yani amd fx işlemcilere laf etmek istemiyorum ama şahsi görüşüm amd'nin yeni serisi beklenmeli ekran kartı seçiminde ise ben gtx 960 diyorum nvidianın driver desteği bu seçimde ön plana çıkıyor eğer amd şu yazılım olayınıda bir çözse kesinlikle r9 280x alırdım uzun lafın kısası arkadaşım işlemci olayını ne yap et i5 yap i3'lerde performanslı 2 gerçek çekirdek + HT sunuyor ama gerçek bir 4 çekirdekli bir işlemci performansı sunmuyor ve çoğu oyun artık önerilen sistem gereksinimlerinde 4 çekirdek istiyor

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı