i3 4170 GTX 650 Ti ayarında bir sistem ne kadara alınabilir?

Samed123

Hectopat
Arkadaşlar bu özelliklere tekabül eden bir bilgisayar istiyorum. 2. el buna benzer parçalarda olabilir. Yeter ki oyunu açıp minimum ayarlarda oynatsın. Bütçem 3K. Bir de en az kaça patlar?
Oyun: Forza4.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230201_153525.jpg
    Screenshot_20230201_153525.jpg
    66,9 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu zamanda bulabilir misin pek bilmiyorum ama GTX 650 Ti'ı 500-600 bandında bulabilirsin (2. elden), işlemci olarak 4. nesil işlemciler zaten 2. elde çok ucuz bu yüzden rahatlıkla 50-100 liraya onu da bulursun. DDR3 bir sistem toplaman lazım ki 8 GB RAM takabilesin. Anakarta da 775 pin DDR3 dersek 300-400'e de onu bulsan, RAM'ler 400'e gelse, kasa ve PSU'yu da ucuz yollu okuldan çıkma alırsan bu iş tamam gibi geliyor bana. Geriye kalanlada klavye mouse gibi ekipmanları alırsın.

Genellikle minimum sistem gereksinimleri sadece oyunu açmaya yetiyor, minimum ayarlarda dahi oynasanız pek keyif vermeyebilir 20fps olduktan sonra.

Bu zamanda bulabilir misin pek bilmiyorum ama GTX 650 Ti'ı 500-600 bandında bulabilirsin (2. elden), işlemci olarak 4. nesil işlemciler zaten 2. elde çok ucuz bu yüzden rahatlıkla 50-100 liraya onu da bulursun. DDR3 bir sistem toplaman lazım ki 8 GB RAM takabilesin. Anakarta da 775 pin DDR3 dersek 300-400'e de onu bulsan, RAM'ler 400'e gelse, kasa ve PSU'yu da ucuz yollu okuldan çıkma alırsan bu iş tamam gibi geliyor bana. Geriye kalanlada klavye mouse gibi ekipmanları alırsın.
i3 4170, LGA1150 soket kullanıyor şefim.

Hocam kayseride okadar ucuza bulabilirmiyim bilmiyorum ama zaten benim kasam var belirtmeyi unutmuşum ddr3 destekliyor. 4 gb ram var ve i3 560 var hdd var

Tek tek parça aramak yerine, bu özelliklerde hazır satılan 2.el pclere göz atmanı tavsiye ediyorum. Eski parçaları bir araya getirmek ve çalışan bir sistem haline getirmek oldukça titizlik ve tüm olasılıkları hesaplamayı gerektiren bir iştir. İlanı emsal olsun diye attım.

Hocam kayseride okadar ucuza bulabilirmiyim bilmiyorum ama zaten benim kasam var belirtmeyi unutmuşum ddr3 destekliyor. 4 gb ram var ve i3 560 var hdd var

Sisteminizdeki parçaları detaylı bir şekilde paylaşma imkanınız var mı?

Tek tek parça aramak yerine, bu özelliklerde hazır satılan 2.el pclere göz atmanı tavsiye ediyorum. Eski parçaları bir araya getirmek ve çalışan bir sistem haline getirmek oldukça titizlik ve tüm olasılıkları hesaplamayı gerektiren bir iştir. İlanı emsal olsun diye attım.

Hocam sistem iyiymişte ben sahibindene felan guvenemiyorum anlamıyorum daha doğrusu elime bozuk mal gelirse diye

Ekran Kartı: yok
İşlemci; i3 560 adam 400 e satti kekeledi beni
Ram: 2x2 Gb DDr3
Anakart: Pegatron
Hdd:1TB

Geri
Yukarı