i3 4170 İle GTX 970 Darboğaz Yapar mı ?

bende 970 li pc toplamayı düşünüyorum i5 in en ucuzunu almayı planlıyorum sende öle yaparsan belki daha iyi olur sonuçta 4 çekirdekli :)

bende i3 540 kullanıyorum 2. nesil memnunum :D fakat gerçek 4 çekirdeğe geçmenin vakti geldi diye düşünüyorum sonuçta yeni sistem topluyor millet :) az bi farkla gerçek 4 çekirdek farkına varabilir :)

Ekran kartını beslese bile 1.5 yıl sonra artık çift çekirdekli işlemcilere oyun kodlanmayacak, 3.şahıslardan patch beklemek zorunda kalacaksınız.

Ekran kartını beslese bile 1.5 yıl sonra artık çift çekirdekli işlemcilere oyun kodlanmayacak, 3.şahıslardan patch beklemek zorunda kalacaksınız.
4 çekirdek isteyen oyunlarda sorun yapmıyor. 3258'de Far Cry 4 siyah ekran veriyor. İ3 4160'ta böyle bi durum yok ki zaten 1.5 sene sonra sistem upgrade istemeye başlıyacaktır.

4 çekirdek isteyen oyunlarda sorun yapmıyor. 3258'de Far Cry 4 siyah ekran veriyor. İ3 4160'ta böyle bi durum yok ki zaten 1.5 sene sonra sistem upgrade istemeye başlıyacaktır.

1300 TL bir karta verebilen insan biraz daha para ekleyip (200 TL) i5 işlemci alabileceğini düşünmekteyim ?

1300 TL bir karta verebilen insan biraz daha para ekleyip (200 TL) i5 işlemci alabileceğini düşünmekteyim ?
200 TL küçük mebla değil. Genelde son zamanlardaki sistemler çalıştıkları para ile alınan sistemler ve oyun sistemleri. Haliyle kurulan sistemlerde ekran kartına ağırlık veriliyo ve 20-30 TL bile fark ettiriyor.

200 TL küçük mebla değil. Genelde son zamanlardaki sistemler çalıştıkları para ile alınan sistemler ve oyun sistemleri. Haliyle kurulan sistemlerde ekran kartına ağırlık veriliyo ve 20-30 TL bile fark ettiriyor.

i3 4160 alınsın tamam, fakat bir kaç oyunda sorun çıkaracaktır yine de :) 2 çekirdekli işlemci alınmaz artık bu saatten sonra. i3 Hyperthread kullansa da gerçek 4 çekirdeğin yerini tutmaz, tutamaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı