i3-4170 sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe olarak ne kadar ayırdınız ekran kartına? PSU nedir?

Zamanında düşük bütçeyle HD 7750 almıştım o işlemciye. Fakat sanırım en mantıklı seçim GTX 1050Ti falan olur. Veya GTX 1650S tarzında kartlar.

Peki, güç kaynağınız nedir? Ona göre öneride bulunalım.

Güç kaynağına bakamıyorum hocam kasa arkadaşın beceriksizin teki kasayı açarsa tekrar toplayamaz. Siz bu parçalara göre bir uygun PSU olduğunu düşünün o PSU'ya da göre bir ekran kartı.

Zamanında düşük bütçeyle HD 7750 almıştım o işlemciye. Fakat sanırım en mantıklı seçim GTX 1050 Ti falan olur. Veya GTX 1650S tarzında kartlar.

Hocam GTX 1650S darboğaz yapmaz mı?

O zaman ekstra güç gereksinimi olmayan kartlara yönelin derim, sadece ekran kartını takıp işlem bitsin diye. Uygun fiyatlı bir GTX1650 işinizi görecektir diye düşünüyorum. Ara ara işlemciye yük bindiren durumlarda darboğaz yaşayabilirsiniz fakat hem güncel sayılır hem de güç tüketimi ve ısı olarak sisteme uyar diye düşünüyorum.

@Yiğitt35 hocam darboğaz sorunu yaşarım gibi 1650 ile GTX 1050 Ti alacağım fakat benim anakarta girişi uyar mı ve sorunsuz çalışır mı?

Girişi uyar fakat GTX1050 Ti biraz daha eski olduğu için desteği erken kesilecektir. Yine son karar sizde tabii ki, daha az darboğaz istiyorsanız GTX1050 Ti alabilirsiniz.

Geri
Yukarı