i3 4170 ve GTX 750 Ti Sistemin Fortnite'de Kasması

csthor

Hectopat
Daha fazla  
Fortnite diye bir oyun var onu oynuyorum. Oyun neredeyse LoL'den sonra tek oynadığım oyun. Ama oyun arada çok pis drop yiyor. Örnek veriyorum yürüyorsun FPS 60 sabitken 1'e kadar düşüyor. Ayarlar en düşük 3D çözünürlük full Nvidia denetim masası ayarları full performans.

Ekran kartını Aliexpres'ten 2. el olarak getirttim. Diğer hiçbir oyunda darboğaz yapmadı. Şu an elimde 500 TL var öyle kararsızım ki! Yani hangi birimden olduğunu bir türlü kestiremiyorum. RAM hDD GPU CPU Power yani çok kararsızım acaba neyden yapıyor giriyorum. Fortnite'nın yeni sistem gereksinimleri herhangi bir sitede yok maalesef yazıyor ama ne kadar doğru o oyun için tartışmaya açık. Dediğim gibi sizce anlattığım sorunun sebebi hangi bilgisayar parçasında sistem:
  • Nvidia GTX 750 Ti
  • MSI H1M8-E33 anakart 1600 MHz
  • 4 GB Hi-Level kendinden soğutmalı RAM 1600 MHz tek
  • İntel i3 4170 3.7 GHz
  • Power 250 Watt
  • HDD Toshiba 5400 RPM 1 TB Harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun son güncelleme ile başladıysa eğer normal olabilir. Son güncelleme ile oyunun optimizasyonu çöp hale geldi. Sadece kenar yumuşatma ve görüş uzaklığı destansı, diğerleri en düşük ayarlarda bile GTX960 ile drop yiyorum. Ama sizinkinde sorun galiba ondan değil. Güç kaynağı yetersizmiş gibi duruyor.

Sebep buyuk ihtimalle 4 GB RAM'in yetersiz gelmesi, en az 8 GB olmasi lazim. Ayrica Cin'den alinan GTX 750 Ti'dan da cok bir performans beklemeyin. GTX 550 Ti'in rebrandi oluyor genelde, o yuzden ucuz... PSU'da sıkıntı yok. i3 4170 ve GTX 750 Ti beraber 150 Watt bile cekmez zaten...

RAM'iniz çok düşük ve aynı sorunu ben de yaşıyorum RAM düşüklüğünden. En azından 2GB daha artırmalısınız RAM miktarını.

Sebep buyuk ihtimalle 4 GB RAM'in yetersiz gelmesi, en az 8 GB olması lazım.. Ayrıca Cin'den alınan GTX 750 Ti'dan da çok bir performans beklemeyin. GTX 550 Ti'in rebrandi oluyor genelde, o yüzden ucuz... PSU'da sıkıntı yok. i3 4170 ve GTX 750 Ti beraber 150 Watt bile çekmez zaten...
Toplam 150W bile çekmiyormuş. Kart eski bal gibi de çeker. Nvidia Sitesinde minimum 300W diyor adam da 250W var birde 12V kanalından daha az bir güç sağlıyor. Güç kaynağının değişmesi lazım. Çinden alınan GTX 750Ti ekran kartında bir sıkıntı yok.
Ekran Alıntısı1.PNG

Sebep buyuk ihtimalle 4 GB RAM'in yetersiz gelmesi, en az 8 GB olmasi lazim. Ayrica Cin'den alinan GTX 750 Ti'dan da cok bir performans beklemeyin. GTX 550 Ti'in rebrandi oluyor genelde, o yuzden ucuz... PSU'da sıkıntı yok. i3 4170 ve GTX 750 Ti beraber 150 Watt bile cekmez zaten...
Şaka yapıyorsunuz değil mi :) O PSU en fazla 190W verebilir ve arkadaşın dediği gibi rn az 300W lazım.

Toplam 150W bile çekmiyormuş. Kart eski bal gibi de çeker. Nvidia Sitesinde minimum 300W diyor adam da 250W var birde 12V kanalından daha az bir güç sağlıyor. Güç kaynağının değişmesi lazım. Çinden alınan GTX 750Ti ekran kartında bir sıkıntı yok.Eki Görüntüle 329501

12V kanalindan kac amper verdigini biliyor musunuz? Nvidia'nin en az 300W onerdigini biliyorum ama bu 250W PSU'da calismayacagi anlamina gelmiyor.

Şaka yapıyorsunuz değil mi :) O PSU en fazla 190W verebilir ve arkadaşın dediği gibi en az 300W lazım.
Saka yapmiyorum. En fazla 190W vermesinde bir sorun yok, gayet yeterli zaten.

12V kanalindan kac amper verdigini biliyor musunuz? Nvidia'nin en az 300W onerdigini biliyorum ama bu 250W PSU'da calismayacagi anlamina gelmiyor.

Saka yapmiyorum. En fazla 190W verebilecegini neye dayanarak soyluyorsunuz?
500W +80 Güç kaynağı 12V kanalından 450 W verirken, 250W sertifikası olmayan bir güç kaynağı ne kadar verebilir?

Son düzenleme:
500W +80 Güç kaynağı 12V kanalından 450 verirken, 250W sertifikası olmyan bir güç kaynağı ne kadar verebilir?
Bak bu benim salonda HTPC olarak kullandigim SFF bilgisayara ait 255W PSU. Cin mali ve herhangi bir sertifikasi yok. Goruldugu uzere 12V kanalindan 18 amper guc veriyor. Ben bu PSU'da cok rahat GTX 750 Ti calistirrim.
5teU5y.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı