i3 4170 ve GTX 950 darboğaz

qdpooL'16

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, en sonunda eski bilgisayarım dan kurtulmaya karar verdim. Ama aklıma bir soru takıldı. Size danışmak istedim. Alacağım sistem ;

Intel Core i3 4170
MSI GeForce GTX950

Şeklinde olacak fakat 1360x768 eski monitörümü kullanacağım ama duydum ki çözünürlük düşük olunca işlemci binen yük artıyormuş. Sizce darboğaz vs. yaşar mıyım yoksa işlemciyi biraz daha yüksek mi seçmeliyim? Cevap yazan herkese teşekkür. İyi forumlar.

Hangi oyunları oynayacağınıza bağlı. BF4, GTA 5 gibi oyunların MP modlarını oynayacaksanız i5 4460' a çekin işlemciyi rahat edin. Çözünürlük düşünce ekran kartına daha az yük binecekdir daha fazla FPS alacağınızdan işlemci ekran kartından daha fazla veri alacaktır ve normal olarak işlemciye daha fazla yük binecektir.

Son düzenleme:
R9 285 gibi bir kart ile darboğaz yapması kaçınılmaz. Ama oynayacağınız oyunları yazarsanız daha net cevaplar gelicektir.

Oynayacağım oyunlar, GTA:V ONLINE, CS:GO, Metal gear solid:v phantom pain, The witcher serileri. Assasins Creed serisi. Warface. Just cause 2,3.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı