i3 5005U overclock yapmak

Hygear

Centipat
Bu konularda pek bir bilgim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyerek yapmayı denedim fakat PC kapandı tekrar denedim yine kapandı sistem özelliklerim videodaki kişinin özellikleriyle aynı.
Intel HD 5500.
4 GB RAM.
i3 5005U 2.00GHz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoyu izleyerek yapmayı denedim fakat PC kapandı tekrar denedim yine kapandı sistem özelliklerim videodaki kişinin özellikleriyle aynı.
Intel HD 5500.
4 GB RAM.
i3 5005U 2.00GHz.
Laptoplarda overclock yapmak tavsiye edilmez ve ısınma sorunu yaratır ayrıca o işlemci overclock edilemez.

U işlemcilere overclock yapılıyor fakat az etki ediyor. Turboboost Power Max sekmesindeki ayarı 25Watt'a getirip, Processor current Limit'i 400A yaparanız sorun olmaz. İşlemcinize fazla voltaj verdiğiniz zaman anakart kendini korumaya alıp kapatıyor. İşlemciye vereceğiniz voltajı 0.3'ün üzerinde yaparsanız anakart kendini kapatacaktır. Ben i5 4200U kullanıyorum ve 0.45 Volt'un üzerine çıkınca kapanıyor. 0.4 Volt verdiğimde işlemci hızlanmıyor, aksine hızı düşüyor. Ben voltaj vermenin bir etkisini göremedim ama turboboost Power Max'i yükselttiğinde oyunlarda etkisini gösteriyor. Voltaj offset sekmesinde 0.3 Volt'u geçmezseniz sorun olmaz.

Intel HD 5500.
4 GB RAM.
i3 5005U 2.00GHz.

Aynı işlemci hatta laptop bende de var laptopunuz ASUS X540la yanılmıyor isem. Ben şöyle bir yöntem denedim. Quick CPU ve CPU'nun çekirdeklerini kapamasını önledim böylece 15-20 FPS artışı oldu.
Aynı videodan denedim fakat oyunlarda daha çok ısınma ve kasma oldu. Eğer yapacak iseniz geri yükleme noktası oluşturmanızı öneririm.

Geri
Yukarı