i3 5005U sistem için Windows önerisi

Racnes

Decapat
Daha fazla  
Laptop özellikleri:
-i3 5005u.
-Intel HD Graphics 5500.
-4 GB RAM 1333MHz.
-500 GB HDD.

Ben ağır oyunlar oynatmayacağını biliyorum açıkcası bu aralar sadece satranç ve YouTube'dan ders videoları izliyorum. 1080p'de fan bir aktifleşiyor ve çok rahatsız ediyor. Bunu önlemek istiyorum. Sadece Chrome ve Chrome beta kurulu (tek program ve genellikle tek sekme kullanıyorum) ve video izlerken 2, 5GB RAM'i kullanıyor. 1080p 60FPS videoda çok fazla fan sesi çıkarıyor. Eskisi kadar bilgisayarım hızlı olmadığının farkındayım sizden tavsiyelerde bulunmanızı istiyorum. Biraz bakındım Win 10 boşta 700 MB RAM yiyen özelleştirilmiş varmış. Bazıları Win 8.1 bazıları Win 7 öneriyor artıları ve eksilerini ekleyerek yazar mısınız? Haftaya termal macunu ve fan temizliğini yapacağım şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop özellikleri:
-i3 5005u.
-Intel HD Graphics 5500.
-4 GB RAM 1333MHz.
-500 GB HDD.

Ben ağır oyunlar oynatmayacağını biliyorum açıkcası bu aralar sadece satranç ve YouTube'dan ders videoları izliyorum. 1080p'de fan bir aktifleşiyor ve çok rahatsız ediyor. Bunu önlemek istiyorum. Sadece Chrome ve Chrome beta kurulu (tek program ve genellikle tek sekme kullanıyorum) ve video izlerken 2, 5GB RAM'i kullanıyor. 1080p 60FPS videoda çok fazla fan sesi çıkarıyor. Eskisi kadar bilgisayarım hızlı olmadığının farkındayım sizden tavsiyelerde bulunmanızı istiyorum. Biraz bakındım Win 10 boşta 700 MB RAM yiyen özelleştirilmiş varmış. Bazıları Win 8.1 bazıları Win 7 öneriyor artıları ve eksilerini ekleyerek yazar mısınız? Haftaya termal macunu ve fan temizliğini yapacağım şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Windows 8.1.

Sisteme Win 8.1 iyi olur. Nedenine gelirsek Win 10'dan daha hızlı ve RAM tüketimi daha az.
Tarayıcı olarak da normal Opera kullanabilrsiniz.

Laptop özellikleri:
-i3 5005u.
-Intel HD Graphics 5500.
-4 GB RAM 1333MHz.
-500 GB HDD.

Ben ağır oyunlar oynatmayacağını biliyorum açıkcası bu aralar sadece satranç ve YouTube'dan ders videoları izliyorum. 1080P'de fan bir aktifleşiyor ve çok rahatsız ediyor. Bunu önlemek istiyorum. Sadece Chrome ve Chrome beta kurulu (tek program ve genellikle tek sekme kullanıyorum) ve video izlerken 2, 5GB RAM'i kullanıyor. 1080p 60FPS videoda çok fazla fan sesi çıkarıyor. Eskisi kadar bilgisayarım hızlı olmadığının farkındayım sizden tavsiyelerde bulunmanızı istiyorum. Biraz bakındım Win 10 boşta 700 MB RAM yiyen özelleştirilmiş varmış. Bazıları Win 8.1 bazıları Win 7 öneriyor artıları ve eksilerini ekleyerek yazar mısınız? Haftaya termal macunu ve fan temizliğini yapacağım şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Linux Mint Xfce. İstersen USB'ye kurup test edebilirsin. Beğenmezsen de Windows 8.1.

Windows 8.1 yüklersen performans alırsın Windows 10 yüklersen bu sisteme göre biraz daha yavaş çalışabilir Windows 8.1 yükleyin bence.

Geri
Yukarı