i3 530 ekran kartı önerisi

Saltasar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yeni bir ekran kartı alıcam ve açıkçası ne alacağımı bilmiyorum.
Sizden bu özelliklere sahip bir bilgisayara nasıl bir ekran kartı takabileceğimi söylemenizi istiyorum,
Ben MSI R7 370 256 bit 2gb ekran kartını çok beğeniyorum bunu göz önüne alarak bana bir öneri de bulunabilirmisiniz?

Bilgisayar Adı:TECHNO-PC
Bilgisayar Türü:ACPI x64 tabanlı bilgisayar
Anakart Adı:Unknown H55/H57 Motherboard
Bellek Yuvaları: DRAM Yuvaları #1 4 GB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
DRAM Yuvaları #2 4 GB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) olmak üzere 8 gb lık ram vardır
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5450 (1 GB)
Yonga Türü: AMD Radeon Graphics Processor (0x68F9)
İşlemci: İntel(R) Core (TM) i3 CPU 530 @2.93 GHz 2.93 GHz
Sistem türü: 64 it işletim sistemi

R7 370 ile darboğaz olabilir şahsen bende darboğaz kurbanıyım ve çok sıkıcı bir durum o yüzden bence GTX 750 Ti alınmalı.

Anladım..sanırım gtx 750 ti 2gb 128 diye bahsettiğin ekran kartı msı'yın ekran kartı öyle değilmi?
Bide şunu sormak istiyorum ekran kartlarının performansının gb ile ölçülmediğini biliyorum Peki performansı bit e bakarakmı ölçüyoruz?

Kartın mimarisine ve rakamsal değerlerine göre performansını anlıyorsun. Ekran kartlarında ilk rakam mimariyi ikinci rakam ise modeli temsil ediyor. Nvidia'da şu an son mimari kartlar 9 rakamıyla ile başlar AMD'de 3 ile başlar. Yine aynı şekilde ikinci rakamlarda Nvidia'da performanslı kartlar 5,6,7,8 şeklinde, AMD'de ise 7,8,9 şeklinde sıralanıyor. Kısaca Nvidia'da GTX yazan kartlar, AMD'de R9 ile başlayan kartlar performanslıdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı