i3-530 sisteme Windows 7 yüklemek performans farkı yaratır mı?

Bahacprz

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Muğla/Milas
Daha fazla  
Meslek
Havaş-Meydan İşletmesi
Hepinize iyi forumlar. PC özeliklerini aşağıya yazıyorum. Oynadığım oyunlar Valorant, LoL, PUBGM -ve GTA V. Şu an Windows 8.1 kullanıyorum. Valorant'ta düşük ayarda değişken olarak 80-40 arası oluyor. Bazı zamanlarda saniyelik donma ve ses gitmesi oluyor. Fark olur mu?

İşlemci: i3 530.
RAM: 4+4=8 GB.
Ekran kartı: HD6570 2 GB 128 Bit.

Daha düşük bir işletim sistemine geçeceğinizden dolayı sisteminizi hızlandırabilir evet.

Hepinize iyi forumlar. PC özeliklerini aşağıya yazıyorum. Oynadığım oyunlar Valorant, LoL, pubgm -ve GTA V'su an Windows 8.1 kullanıyorum. Valorant'ta düşük ayarda değişken olarak 80-40 arası oluyor. Bazı zamanlarda saniyelik donma ve ses gitmesi oluyor. Fark olur mu?

İşlemci: i3 530.
RAM: 4+4=8 GB.
Ekran kartı: HD6570 2 GB 128 Bit.

Artık Windows 8.1 kullanmanız dahi iyi değil. Sisteminizden dolayı Windows unuzu düşürmek performans kaybı yaşatır. Çünkü Win 10 yazılımsal olarak oyunlarda daha çok performans veriyor en iyisimi siz bir Win 10'a geçin rahatınıza bakın.

Artık Windows 8.1 kullanmanız dahi iyi değil. Sisteminizden dolayı Windows unuzu düşürmek performans kaybı yaşatır. Çünkü Win 10 yazılımsal olarak oyunlarda daha çok performans veriyor en iyisimi siz bir Win 10'a geçin rahatınıza bakın.
Aynısını ben denedim hocam Windows 7 den ona 10'a geçtiğim de gözle görülür bir düşüş olmuştu.

Win 10 denediğimde düşüş yaşadım.O yüzden kullanmıyorum.

Ne zaman her sisteme Windows 10 önermeyi bırakacaksınız? Boşta 2-3 GB kullanan bir işletim sistemini böyle bir sisteme önermeniz komik.

Windows 7 daha iyi olur, eğer internette karşınıza çıkan her şeyi açıp indirmiyor iseniz anti virüs kurmanıza veya güncelleme yapmanıza gerek yok. Ama güvenli kalmak ister iseniz Malwarebytes veya Kaspersky Free ile korunabilirsiniz.

Q8400 kullanıyordum WIN7/8/8.1/10 arasında optimum performansı 8.1'de aldım denemenizi öneririm.

Geri
Yukarı