Çözüldü i3 540 çekirdek açma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

359107

Hectopat
Makaleler
1
İlk önce konuyu yanlış yere actiysam affola, konuya gelecek olursak ben az önce bir konu gördüm orada işlemcinin 6. çekirdeğini açığa çıkarıyordu arkadaş. Benim için 5 veya 10 FPS bile çok önemli olduğu için (oyunları 20 FPS oynayan birisi olarak) benim işlemcime yapılırsa yapacağım. Bu işlemciye yapılıyorsa yazabilirsiniz. Eğer yapılıyorsa nasıl yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk önce konuyu yanlış yere actiysam affola, konuya gelecek olursak ben az önce bir konu gördüm orada işlemcinin 6. çekirdeğini açığa çıkarıyordu arkadaş. Benim için 5 veya 10 FPS bile çok önemli olduğu için (oyunları 20 FPS oynayan birisi olarak) benim işlemcime yapılırsa yapacağım. Bu işlemciye yapılıyorsa yazabilirsiniz. Eğer yapılıyorsa nasıl yapılır?

Maalesef bu işlemcide kapalı çekirdekler bulamıyor.
Core I serisi işlemcilerde çekirdek açma diye bir şey yok. Phenom veya athlon işlemcilerde açılıyordu. İşlemciyi fazladan performans için OC yapabilirsin.

Artı -1 Eksi

Maalesef bu işlemcide kapalı çekirdekler bulamıyor.

Çözüm

İmzana baktımda yapmanı önermem.

Turbox sisteme para harcadığınızı seziyorum imzanıza baktığım kadarıyla. Geçmiş olsun hiç bir oyunu 30FPS bile oynayamazsınız.

O çekirdek açılan işlemcilere çekirdek gökten inmiyor, üretim sırasında AMD anladı ki işlemci stabil değil çekirdekleri kapatıp piyasaya sürdü. Meraklıları da çekirdekleri açtı açanlardan duyduğum kadarıyla pek stabil çalışmıyormuş yani 20FPS daha fazla alacaksın sonra oyungüzel yerinde crash yiyeceksin.

Artı -1 Eksi
Neden hemen linç ediyorsunuz? Babam bu sitemi alırken bana sormadı söylemek isterim.
"Linç ediyorsunuz" dan kastın nedir merak ettim. Hiç bir oyunda 30 FPS bile alamayacağını ümitlenmemeni söylüyorum dostum bunda ne var? Neyseki sisteminde SSD var bu sayede fiyat yükseliyor. 2. el olarak 1200-1500 liraya satmayı deneyebilirsin. Bari o parayla ortalama oyunları açacak bir sistem alırsın.

Artı -1 Eksi
Neden hemen linç ediyorsunuz? Babam bu sitemi alırken bana sormadı söylemek isterim.

O işlemciye yapacağın hızaşırtma zaten sınırlı. Anakart hızaşırtmada çok önemli lakin Turbox anakartın var yani Foxconn anakartlar gibi düşün en fazla 0.20MHz OC yapabilirsin oda stabil olacakda, oyunlarda crash yemeyeceksinde hızaşırtma sandığın kadar basit bir şey değil.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı