i3 550 işlemcide dahili GPU var mı?

• Konuyu başlatan Ceix
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 413

Ceix

Hectopat
Başlıkta da yazdığım gibi eğer varsa nasıl kullanabilirim kabloyu anakarta takınca görüntü gidiyor.

Ayrıca sürümünü nasıl öğrenebilirim?

Harici ekran kartı var ama başka bir konuda kullanmak için kabloyu anakarta takın diyor ben ise takınca görüntü gidiyor.
Harici ekran kartını doğru taktığınıza emin misiniz? Masaüstü mü kullanıyorsunuz dizüstü mü?

Harici ekran kartının kullanılması daha yüksek performans sağlar.

Harici ekran kartını doğru taktığınıza emin misiniz? Masaüstü mü kullanıyorsunuz dizüstü mü?

Harici ekran kartının kullanılması daha yüksek performans sağlar.

Masaüstü kullanıyorum ve harici ekran kartı düzgün takılı dahili GPU'yu boştayken kullanmak istiyorum.

Masaüstü kullanıyorum ve harici ekran kartı düzgün takılı dahili GPU'yu boştayken kullanmak istiyorum.
Onu MSI Afterburner üzerinden ayarlayabilirsin gibime geliyor. Ama bunu yapmak bilgisayarın oyunlarda aldığı FPS'i azaltacaktır ve Windows daha yavaş çalışacaktır. Ama illa da deneyeceğim kendi gözlerimle görmek istiyorum diyorsanız bu konuda bilgili olan arkadaşlar nasıl dahili GPU'yu aktif edeceğinizi söyleyebilir.

Harici ekran kartı var ama başka bir konuda dahili GPU'yu kullanmak için kabloyu anakarta takın diyor ben ise takınca görüntü gidiyor.
Aktif hale gelmesi için harici ekran kartı takılı olmaması gerekiyor. Ardından anakarttaki görüntü çıkışlarını kullanacaksın. Harici ekran kartı takılı olduğu vakit otomatikmen devre dışı kalır. Boştayken onu kullanayım falan kısmını yine yapamazsın. Onun için laptoptaki bu işi yapan switch tarzı birşey vardı o masaüstünde yok. Kaldı ki boşta harici ekran kartı yorulmaz bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı