i3 560 sisteme Windows 7 ISO önerisi

d4mann

Hectopat
i3 560.
4 GB RAM soğutuculu.
HD 5550 1GB.
Bu sisteme en hızlı Windows 7 sürümünü söyler misiniz? Jet gibi çalışmasını istiyorum.

Benzer bir konun daha var. Windows 10u sorunsuz kullanıyorsanız neden Windows 7 kurmak istiyorsunuz? Bu arada Windows 7 starter ya da Home Basic dışında kalanlardan hangisini kurduğunuzun bir önemi yok. Hepsi aynı performansı ve deneyimi veriyor.

Benzer bir konun daha var. Windows 10u sorunsuz kullanıyorsanız neden Windows 7 kurmak istiyorsunuz? Bu arada Windows 7 starter ya da Home Basic dışında kalanlardan hangisini kurduğunuzun bir önemi yok. Hepsi aynı performansı ve deneyimi veriyor.

Hocam Windows 7'yi bayağıdır kullanmiyorum kullanmak istiyorum Windows7 Home Premium hızlı mıdır?

Aero'yu kapat temalaru devre dışı bırak Windows 7 Basic kalır elinde. Ben 2-3 GB RAM'li pclere öneririm. Çünkü 300-400 MB arası bir RAM kullanım farkı var. Ama oyunlar için Windows'un önerdiği sürüm Windows 7 Home premiumdur.

Windows 10 da şu an ne kadar ise o kadar yer. Windows 7'nin 10a karşı en büyük handikabı SSD. Yoksa Windows 10 RAM'i sömürmüyor. HDD ile verimsiz olduğu için öyle sanılıyor genelde. Yani görev yöneticini aç bak ne kadarsa yine o kadar gidecektir. Ama illa bir rakam vermek gerekirse senin raminin yarısına yakınını Windows harcar. 1.5-2.2 arası boşta RAM kullanımı olağan.

Windows 10 da şu an ne kadar ise o kadar yer. Windows 7'nin 10a karşı en büyük handikabı SSD. Yoksa Windows 10 RAM'i sömürmüyor. HDD ile verimsiz olduğu için öyle sanılıyor genelde. Yani görev yöneticini aç bak ne kadarsa yine o kadar gidecektir. Ama illa bir rakam vermek gerekirse senin raminin yarısına yakınını Windows harcar. 1.5-2.2 arası boşta RAM kullanımı olağan.

Windows 10 1.1GB yiyor.

Hocam söyle 80 veya 120GB SSD alsam Windows 10 kullanabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı