i3-6006U sistem için işletim sistemi önerisi

ralinus

Centipat
Daha fazla  
İşlemci: Intel(R) Core(tm) i3-6006u CPU @ 2.00GHz, 2000 MHz, 2 çekirdek, 4 mantıksal işlemci.
RAM: 4 GB.
Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 520.
SSD: SanDisk SSD Plus 240 GB.
Şu anlık Windows 10 kullanıyorum ve şimdiden söylüyorum oyun oynayan birisiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Windows 8.1 daha mantıklı bir seçim olur gibi gözüküyor Windows 10 fazla yük bindireceği için RAM işlemciyi bol kullanan CS:GO gibi oyunlarda sıkıntı yaşarsınız.

Kullandığınız program ve oyunlar yalnızca Windows 10 desteklemiyorsa Windows 8.1'e geçmeniz en mantıklı seçenek olacaktır. 2023'te desteği kesilecek ama ben önemli olduğunu düşünmüyorum çünkü antivirüs programları sürekli kendini güncelliyor böylece Windows'un güvenlik güncelleştirmelerine ihtiyaç kalmıyor. Kullandığınız internet tarayıcısı işletim sisteminden desteğini kestiğinde farklı bir işletim sistemine geçmeyi düşünebilirsiniz. Üstelik Windows 8.1 SSD destekleyen bir işletim sistemi bu yüzden günlük kullanımda da Windows 10'dan çok daha akıcı olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Kullandığınız program ve oyunlar yalnızca Windows 10 desteklemiyorsa Windows 8.1'e geçmeniz en mantıklı seçenek olacaktır. 2023'te desteği kesilecek ama ben önemli olduğunu düşünmüyorum çünkü antivirüs programları sürekli kendini güncelliyor böylece Windows'un güvenlik güncelleştirmelerine ihtiyaç kalmıyor. Kullandığınız internet tarayıcısı işletim sisteminden desteğini kestiğinde farklı bir işletim sistemine geçmeyi düşünebilirsiniz. Üstelik Windows 8.1 SSD destekleyen bir işletim sistemi bu yüzden günlük kullanımda da Windows 10'dan çok daha akıcı olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Oynadığım oyunlar genellikle CS:GO, LoL, Left 4 Dead 2, Minecraft, Dead Cells gibi oyunlar. Çoğunlukla Steam üzerinden oynuyorum.

Oynadığım oyunlar genellikle CS:GO, LoL, Left 4 Dead 2, Minecraft, Dead Cells gibi oyunlar. Çoğunlukla Steam üzerinden oynuyorum.
Belirttiğiniz oyunlar Windows 8.1 desteklemektedir. Steam üzerinden oynuyorsanız bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Windows 8.1 Embedded Industry Pro kurmanızı öneririm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı