i3 330M laptopta hangi işletim sistemi kullanılmalı?

triaysn

Decapat
Daha fazla  
Çok araştırdım, kararsız kaldım. Sizce hangi işletim sistemini seçmeliyim? Laptop kullanıyorum genellikle oyun oynarım ve nadiren video falan izlerim Google'dan.

İşlemci: Intel i3 330M 2.13GHz
RAM: 4 GB DDR3.
Bellek: Hard disk.

Her zaman günceli kullanmayı tavsiye ederler. Sistem gereksinimlerin Windows10 için yeterli.

Minimum Sistem Gereksinimleri
  • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
  • RAM: 32-bit için 1 gigabayt (GB) veya 64-bit için 2 GB
  • Sabit disk alanı:32 bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 bit işletim sistemi için 20 GB
  • Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası
  • Görüntü: 800 x 600

Her zaman günceli kullanmayı tavsiye ederler. Sistem gereksinimlerin Windows 10 için yeterli.

Minimum Sistem Gereksinimleri
  • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
  • RAM: 32 Bit için 1 Gigabyte (GB) veya 64-bit için 2 GB
  • Sabit disk alanı:32 Bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 Bit işletim sistemi için 20 GB
  • Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası
  • Görüntü: 800 X 600

Windows 10 kullanıyorum ancak Windows 8.1 veya Windows 7 de daha yüksek performans aldım.

Bence Win 8.1 en iyi olacaktır hem çok eski değil hem de düşük sistemde bile rahat açar sistemim Windows 7 idi Win 8.1 yaptım uçtu sistem.

Yani Windows 7 Windows 8.1'e göre daha yavaştı?

Size Linux bir dağıtım önerebilirdim ama cihazınızda Vulkan desteği olmadığı için DirectX tabanlı oyunlarda sorun yaşayabilirsiniz. Gene de kurarım derseniz Linux Mint iyi bir başlangıç sunacaktır. Windows isterseniz Windows 10 2016 LTSB kurun. HDD'lerde ve eski cihazlarda hızlı çalışıyor ve gereksiz hizmetlerin çoğu yok. Hala da destekleniyor. Güncelleme alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı