i3-6006U ve 4 GB RAM notebookta FiveM'de FPS düşüyor

volkankaragoz

Centipat
Öncelikle herkese merhabalar.
Inspiron i3 6006U işlemcili, 4 GB RAM olan laptopta FiveM (GTA 5) oyununa girerken ve oyun esnasında aşırı kasma, donma ve düşüş problemi var. Sizce RAM 16 GB'a yükseltip bir de SSD taksam sorunu en az %60-%70 azaltmış olur muyum? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB RAM, bu devirde yetersiz kalıyor. 8 GB veyahut 16 GB'a yükseltmenizi tavsiye ederim. Bir bilene danışmadan yükseltme yapmayın, anakartın desteklemesi gibi şeyler önemli. Ayrıca gördüğüm kadarıyla ekran kartınız da yok işlemciden kullanıyorsunuz, donması gayet normal.

Dediklerini yapın, sorun kesinlikle azalır. Ekran kartınızı belirtir misiniz ?

16GB yapmayabilirsiniz 8GB'da yeterli olacaktır.
Ekran kartım Radeon R5 M330 2GB
4 GB RAM, bu devirde yetersiz kalıyor. 8 GB veyahut 16 GB'a yükseltmenizi tavsiye ederim. Bir bilene danışmadan yükseltme yapmayın, anakartın desteklemesi gibi şeyler önemli. Ayrıca gördüğüm kadarıyla ekran kartınız da yok işlemciden kullanıyorsunuz, donması gayet normal.
Ekran kartım Radeon R5 M330 2GB var zaten. Ayrıca Fiveme girdiğim zaman grafik ayarlarına bakıyorum düşük grafiklerde ekran kartımın yarısını kullanıyor. Ekran kartımda bi problem olmadığını düşünüyorum. Sizce?

Ekran kartım Radeon R5 M330 2 GB.

Ekran kartım Radeon R5 M330 2 GB var zaten. Ayrıca FiveM'e girdiğim zaman grafik ayarlarına bakıyorum düşük grafiklerde ekran kartımın yarısını kullanıyor. Ekran kartımda bir problem olmadığını düşünüyorum. Sizce?

Zaten yüksek bir ekran kartınız dahi olsa aynı sorunu yaşarsınız. 16 GB RAM, i7 3630QM, GTX 660M ile GTA Online'da 50-60 FPS alıyorum. Raminizi yükseltirseniz düzelmeyi göreceksiniz.

Geri
Yukarı