i3-6006U sistem FPS düşüşü

ProofRookie

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım son zamanlarda oyunlarda genel bir drop sorunu var. Her oyunda 30 saniyede bir drop giriyor ve 20 saniye kadar devam ediyor. Bilgisayar laptop harddiskini değiştirdim, SSD aldım donmalar düzeldi ama oyunlar açıkken FPS düşmesi yiyorum, örneğin 512 MB ekran kartı 2 GB RAM isteyen bir oyunda drop yiyorum. Sebebi sizce nedir?
Bilgisayarın özellikleri:
4 GB RAM.
3 GB ekran kartı.
480 GB SSD.
i3-6006u işlemci

Kendisi satacaksa bile aslında 8 GB'a yükseltebilir ileride satacaksa 4 GB RAM'a verdiği parayı da ekler daha yüksek fiyata satar.

Satma ihtimalim çok zor 2 sistem toplayacağım ikisi de aynı o yüzden çok arada kaldım ama bekleyeceğim galiba.
Hocam şimdililk termal macun değiştirip içini temizlemeniz yeterli. Dropların RAM'den dolayı devam etme olasılığı var ama yakında toplayacağım diyorsun. O zamana kadar sabredersiniz en kötü.

Tabii ki hocam en baştan beri ne anlatıyoruz :)

Hocam bu bilgisayarda 2-3 tane oyun oynadım hepsi çok akıcıydı şimdi bir tanesini indirdim drop giriyor eskiden oynadığım oyunda drop yaşamazken şu an yaşıyorum ne yapmalıyım.
Hocam şimdililk termal macun değiştirip içini temizlemeniz yeterli. Dropların RAM'den dolayı devam etme olasılığı var ama yakında toplayacağım diyorsun. O zamana kadar sabredersiniz en kötü.

Tabii ki hocam en baştan beri ne anlatıyoruz :)

Hocam eskiden (5 ay önce) çok rahat akıcı bir şekilde oynadığım oyunda drop giriyor termal macun ile drop tamamen ortadan kalkar mı yoksa yeni bilgisayar toplayana kadar beklemeli miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı