i3 6098P Oyunlarda %100 İşlemci Kullanımı

41326

Kilopat
Merhaba dostlar benim uzun zamandır bitmek bilmeyen bir çilem var ve ne denediysem bir türlü çözemedim.
Oyunlarda doku sorunu var bende. Oyunların ayarlarını ne yaparsam yapayım grafikler leş gibi gözüküyor. Bir şeyin daha farkına vardım ve sizinle paylaşmak istedim. Oyunlarda CPU kullanımım %100 ama GPU kullanımım yer yer %50-%90 arası geziyor. Bu doku sorunun da sorunun hangi parçada olduğunu anlayabilsem değiştireceğim. İşlemci mi yoksa ekran kartı mı sorunlu anlayamadım. Tek atış şansım var ya ekran kartı alacağım ya işlemci. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem:
  • Intel Core i3 6098p 3.60 GHz
  • MSİ H110M PRO-VD 2133 MHZ Socket 1151
  • Corsair Vengeance 8GB 2133 MHZ DDR4
  • MSİ Geforce GTX 1050 2GB GDDR5
  • Corsair Force LE 128 GB
  • Seagate Barracuda 1TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğünüzü ve sorun yaşadığınız oyunları belirtin.
Eğer bütün oyunlarda aynı olar var ise ve çözünürlüğünüz düşük değil ise temiz bir format atmayı deneye bilirsin.
Format atmayı en az bir 5 kere denedim. Oyun olarak da mesela call of duty advanced warfare'den black ops 4'e kadar hepsinde var. Assassin's Creed serisinde Unity'den son çıkan oyununa kadar var.
Battlefield serisinde var fakat o diğer oyunlara göre kısa bir sürede yükleniyor dokular çünkü ea oyunlarının optimizasyonu baya iyi. Mesela son çıkan resident evil 2 remake , devil may cry 5 , vb. oyunlarda olmakta bu sorun ve oyun zevkimin içine ediyor.

Not : Çözünürlüğüm 1920 x 1080 çözünürlük düşürmeyi denedim fakat hiç bir şey değişmedi.

Hem kaplama sorunu hemde takılma oluyor.O zaman benim işlemci Darboğaz yapıyor ve hdd bozulmuş demekki.Yeni işlemci almanı tavsiye ederim sana.

Hdd ile alakası olduğunu sanmıyorum . çünkü hdd yüzündendir diye gidip ssd ve yeni hdd aldım fakat hala devam ediyor. kaplamaları ekran kartı yüklediği için ekran kartı almayı düşünüyorum. Birileri bir fikir verse keşke ama işte hangi konuyu açsam 2 3 kişi soru soruyor cevap veriyorum bir daha asla geri dönmüyolar .

Ben ekran kartından olduğunu düşünmüyorum. İşlemcin darbogaz yapıyor gibi. Kullanımı çünkü çok yüksek ve ekran kartının çok düşük.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı