i3-6098P sistem yüke binince kapanıyor

• Konuyu başlatan MEM0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 239

MEM0

Femtopat
Daha fazla  
Anakart: H110M PRO-VD
İşlemci: i3-6098P
Ekran Kartı: MSI GT730 2 GB V3 (DDR3, DX12)
RAM: 16 GB DDR4 2133MHz (8+8)
Depolama: 2x7200 RPM 3,5
Güç Kaynağı ektedir.
PC arada bir de olsa yük binmeden kapanıyor ama yük binince bu olay daha çok oluyor. Çoğu PSU calculator gibi sitelerde 255W gibi değerler gösteriyor. Yeni PSU almayı düşünüyorum ama paramı da çöpe atmak istemiyorum. Bu yüzden size sormak istedim.

IMG_20201004_183514.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de yakın zamanda buna benzer bir sorunla karşılaştım. Sistem boşta veya yükte aniden kapanıp yeniden başlatılıyordu. Sorun güç kaynağında sandım (Everest 300W), ama prizde çıktı. Şu an başka bir prizde başka bir uzatma kablosuyla kullanıyorum ve sorunum çözüldü. Sende de böyle bir sorun olabilir. Prizi ve uzatma kablonu değiştirmeni tavsiye ederim.

Ben de yakın zamanda buna benzer bir sorunla karşılaştım. Sistem boşta veya yükte aniden kapanıp yeniden başlatılıyordu. Sorun güç kaynağında sandım (Everest 300W), ama prizde çıktı. Şu an başka bir prizde başka bir uzatma kablosuyla kullanıyorum ve sorunum çözüldü. Sende de böyle bir sorun olabilir. Prizi ve uzatma kablonu değiştirmeni tavsiye ederim.
tamam denerim, cevap için teşekkürler.

Rica ederim. Sonucu paylaşırsan sevinirim.
occt testi yapacağım bir kaç kere en sonunda sonucu paylaşacagım
Çok ısınıyor olabilir.
sanmıyorum occt ile 15 dakika test yaptım hiç bir şey olmadı.

İndir ve 10 dakika Power Test yap.
yaklaşık 15 dakika civari bir test yaptım bilgisayar kapanmadı. Bir de prizi değistirmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı