i3 6098p ve GTX 1050 Ti sistem toplama

Peki işletim sistemi vs yüklüyorlarmı orjinal falan?

Tekrar Merhaba,

Bütçem de biraz düşüş yapmam gerekti bir takım sorunlar neticesinde. Sizce bu sistem olur mu? Daha sonradan 1-2 ay içerisinde Ram i 16 ya çıkartıp bir de SSD alabilirim.

Darboğaz olayına kimisi olur kimisi olmaz demiş. Darboğaz yapmasının sisteme bir zararı var mıdır? Yoksa FPS düşüşleri olarak mı bana yansır sadece?

Eki Görüntüle 207320

Monitör:Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı
Sistem iyi, işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapar. Darboğazı çok kısa bir şekilde özetlemem gerekirse işlemci ekran kartını besleyebilecek kadar güçlü değilse karttan tam performans alınmaz. O zaman daha düşük fps alırsın. Sisteme zarar vermez.

Sistem iyi, işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapar. Darboğazı çok kısa bir şekilde özetlemem gerekirse işlemci ekran kartını besleyebilecek kadar güçlü değilse karttan tam performans alınmaz. O zaman daha düşük fps alırsın. Sisteme zarar vermez.

Bilgisayarcıya bu sistemi sorduğumda 600 w anca bu sistemi karşılar dedi. Parçalar arasında herhangi bir uyumsuzluk sizce olur mu? Ve Ben Eksen den alınca işletim sistemi falan kurulumu gelicek acaba?

Bir de her oyunda darboğaz yapmaz değil mi? Yani oynayacağım oyunlar BF1, ARK Survival, Rocket League

500w rahat rahat yetecektir. O konuda sıkıntın olmasın. Herhangi bir uyumsuzluk da yok zaten. Eksen montajı hazır olarak yollar ama işletim sistemini sizin yüklemeniz lazım. Technopat'ın yapmış olduğu bir sürü video ve rehber var onu da kendiniz yaparsınız artık. Her oyunda yapmaz ama GTA 5 ve BF1 de yapabilir büyük ihtimalle işlemciyi sömürüyor bu oyunlar resmen.

500w rahat rahat yetecektir. O konuda sıkıntın olmasın. Herhangi bir uyumsuzluk da yok zaten. Eksen montajı hazır olarak yollar ama işletim sistemini sizin yüklemeniz lazım. Technopat'ın yapmış olduğu bir sürü video ve rehber var onu da kendiniz yaparsınız artık. Her oyunda yapmaz ama GTA 5 ve BF1 de yapabilir büyük ihtimalle işlemciyi sömürüyor bu oyunlar resmen.

Çok teşekkür ederim. Baya yardımın dokundu. Son olarak bir soru sormak istiyorum bu cidden son :D Belleği almasam montajı yaparlarmı yinede yoksa her şeyi almammı gerekicek

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı