i3 6098P ve GTX 960 Sistemde Yüksek CPU, Düşük GPU Kullanımı

rıdvan özkan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba forumunuza yeni katıldım. Sistemin özellikleri bu şekilde ve Battlefield 1 oyununu oynarken sabit 60 FPS alamıyorum bazen 30'lara kadar düştüğü oluyor.
Windows görev yöneticisini üstte tuttur deyip kullanımlara baktığımda CPU kullanımı 100% olarak ekran kartı ise 40% seviyelerinde gördüm. Bu gerçekten bir darboğaz mıdır veya bir sorun mudur? Bunu nasıl aşabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

sistem.png
değerler,.png

@Recep Baltaş abi lütfen konuya göz atabilir misin

Şu an bilgisayarda değilim ancak msi afiyet burner ile baktığımda da 2 cpu da yüzde 100 olarak görünüyor ekran kartı yani gpu ise yüzde 50 60 olarak seyrediyor

Sorununuz darboğaz.
Ayarları yükseltmeyi ve 8 GB RAM eklemeyi deneyebilirsiniz.
Ram ile uzaktan olayın uzaktan yakından alakası yok diye düşünüyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

Eğer oyun ayarlarını yükseltirseniz bir ihtimal ekran kartına da yük bindirip daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

u an bilgisayarda değilim ancak msi afiyet burner ile baktığımda da 2 cpu da yüzde 100 olarak görünüyor ekran kartı yani gpu ise yüzde 50 60 olarak seyrediyor

O işlemcinin 2 gerçek 2 sanal çekirdeği olması gerekmiyor mu? Sadece 2 çekirdek görünüyor ise sanal çekirdekler kullanılmıyor demektir. İşlemci 4 çekirdek gibi çalışması gerekirken 2 çekirdek gibi çalışıyor ise sorunun kaynağı bu olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı