i5 6500 ve GTX 960 Yüksek CPU, Düşük GPU Kullanımı

Macununuz kurumaya başlamış ise 1 sene sonra yeniden macun sürdürtmeniz gerekebilir. Bütçeniz elveriyorsa ZALMAN ZM-STG2 EXTREME macundan mevcut ise sürmelerini isteyiniz. 8-10 dereceye kadar daha fazla soğutur işlemcinizi ayrıca sıvı soğutma var sizde, termal macunun önemi burada daha da artıyor. Performansından memnun kalacağınızdan kefil olabilirim. Eğer bu macundan yoksa dia veya gold seviyesinde bir macun sürsünler. 40 50 lira civarı fiyat çıkartabilirler.

Arkadaşlar sıvı sogutma yanlış takılmış onu duzelttıler şuan boşta 15 derece oluyor bilgisayar oyuna girince sıcaklık değerleri düşeceği için işlemci kullanımı düşer mi en üstte attığım fotodaki gibi darboğaz sorunu yaşamam değil mi?
Macununuz kurumaya başlamış ise 1 sene sonra yeniden macun sürdürtmeniz gerekebilir. Bütçeniz elveriyorsa ZALMAN ZM-STG2 EXTREME macundan mevcut ise sürmelerini isteyiniz. 8-10 dereceye kadar daha fazla soğutur işlemcinizi ayrıca sıvı soğutma var sizde, termal macunun önemi burada daha da artıyor. Performansından memnun kalacağınızdan kefil olabilirim. Eğer bu macundan yoksa dia veya gold seviyesinde bir macun sürsünler. 40 50 lira civarı fiyat çıkartabilirler.
hocam merhabalar vatan bilgisayara götürdüm montajını yanlış yapmışlar sogutucu oturmamış bile 3 4 cm oynuyordu onu duzelttiler şuan boşta 15 derece alıyorum zaten sıvı sogutmayı alalı 5 ay oldu o zaman termal macun surulmuştu şimdi de baktılar termal macunluk bir sorun yokmuş ama dediğiniz gibi termal macuna önem veririm en geç bu yaz değiştiririm onu da :)
son değerler boşta böyledir arka
SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR.
başlık nasıl düzeltiliyor bilgim yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    71 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
Hocam şuanda ben i5 6500 ve GTX 960 kullanıyorum CPU kullanımım %100 iken GPU kullanımım %70 civarlarında. Sen çözdün mü sorunu? Ben ramden kaynaklı olduğunu düşünüyorum tek kanallı ram GSKILL 8GB 2133Mhz ram kullanıyorum çift kanallı kullansam düzelir mi diye merak ediyorum bi yardımcı olur musun ?

Hocam şuanda ben i5 6500 ve GTX 960 kullanıyorum CPU kullanımım %100 iken GPU kullanımım %70 civarlarında. Sen çözdün mü sorunu? Ben ramden kaynaklı olduğunu düşünüyorum tek kanallı ram GSKILL 8GB 2133Mhz ram kullanıyorum çift kanallı kullansam düzelir mi diye merak ediyorum bi yardımcı olur musun ?
Buna benzer sorun bende de var işlemcinin ekran kartımı beslemesi gerekiyor. Ancak oyunlarda işlemci kullanımı daha çok ekran kartı düşük. Tek kanallı ram kullanıyorum acaba bundan dolayı mı? Bilen varsa önerilerinizi bekliyorum.

Deneyince söyle lütfen ben de çok kararsız kaldım alıp almama konusunda.
Hocam denemedim fakat hikaye oyunları için sadece ekran kartına önem verilmeli gibi bir düşünceye girdim. Çünkü online oyunlarda baktığımda genellikle işlemci kullanımı ekran kartıyla aynı ya da daha fazla oluyor. Bu yüzden işlemci çok önemli. Ayrıca ram de gerçekten performansı ciddi derecede etkileyen bir faktör. Dual Channel yapmak FPS'i inanılmaz arttırıyor özellikle Battle Royale oyunlarında. Bunlara bakabilirsiniz YouTube'dan Dual Channel vs Single Channel vesaire.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı