İ3 6100 GTX 750 Tİ sistem

Yaklaşık 1 ay önce sistemin parçaları webdenal.com ile elime ulaştı gayet hızlı ve güvenilir bir site tavsiye ederim.
Tam olarak sistem:
  • İ3 6100
  • H110M PRO VD DDR4
  • GTX 750 Tİ
  • 8 GB TEK MODÜL KİNGSTON RAM
  • 1 TB WD BLUE
  • AEROCOOL GT-BLACK 500W

İlk olarak sisteme herhangi bir fan CPU soğutucusu eklenmedi. Boşta işlemci 30 derece ekran kartı 29 derece arasında çalışıyor.
Oyunlarda aldığım performanslar şu şekilde:
Tomb Raider 2013 High ayarlar full hd 65-80 FPS arası.
CS GO Max ayarlar full HD 150-200 FPS arası
LOL max ayarlar full HD 200-300 arası
H1Z1 Medium ayarlar full HD 60-80 FPS

Sistemi 1650TL'ye topladım bir konsol fiyatına konsollardan daha iyi performans veriyor tabiki bu beni sevindirdi. Şu an fazla oyunum olmadığı için diğer oyunlardaFPS testi yapamadım. İstediğiniz oyunları yazarsanız en kısa sürede testi gelecektir. İyi forumlar.

İleride ram takviye etmek isterse mecburen yeni dual ram alacağı için ve anakartta 2 adet yuva olduğu için tek slot daha mantıklı

Merhabalar bende sizinkine benzer bi sistem toplayacagim bi sorum var. Ram'i 8 gb lik tek kanal mi 4x2 olarak cift kanal mı almalıyım? 8 alırsam ilerde aynı tip bi ram ekleyip 16 yapabilir miyim?
Ben ileriyi düşünerek tek modül aldım çünkü anakartta 2 tane slot var.

Peki hocam diyelim 8 gb tek slot ram aldim ve ilerde 16 gb yapmak istiyorum. Bunun icin o rami satip 2li satilan ramlerden mi (8+8) yada satmayip onun yanina ayni tip tek modül olan 8 gb ram mi almaliyim ?
Ayni tip, aynı marka model, tek modül olan bir tane daha 8 gb ram almanız yeterlidir. Diğerini satmanıza ve tekrar 2x8gb almanıza gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı