[Alındı] i3 4160 ve GTX 750 Ti Intel Sistem

Arkadaşlar 30 eylül ' de en yakın arkadaşıma sistemi topladım. Sistemin maliyeti 1300 tl fakat on gün sonra ekran kartı ve ram alıcam , aldıklarımla beraber sistem 1900 tl ye denk geliyor.
Parçalar şu şekilde:
-Intel core i3 4160 :440 tl
-Msı h97 pc mate : 303 tl
-Crucial ballastix 4gb ram (yakın zamanda 4 gb ek yapılacaktır) :121 tl
-Everest rhıno 432 600w kasa :242 tl
Kıngston v300 series ssd 120gb:19o tl (şu anda vatanda indirimde 179 tl)
-Msı gtx 750 ti twin frozing gamer modeli 2gb 128 bit :510 tl

Arkadaşım kasadan çok memnun alırken çekindik fakat çok iyi sıfır ses çıkarıyor. Sistemi ileriye dönük olarak düşündük belki 1 sene sonra i5 takabiliriz. Ssd 'den bahsedersek sistem anında açılıyor. Arkadaşlar sistem hakkında görüşlerinizi bekliyorum. En son olarak sisteme windows 8.1 pro attım en yakın zamanda windows 10 'a yükselticeğiz.
NOT: Ekran kartı ve sonradan takıcağım rami on gün sonra alıcağım.

12032134_1490244814609391_3502450516172645369_n.jpg
12036837_1490244841276055_797637104440928433_n.jpg
12065639_1490244967942709_2132869565486424031_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde tecrübem var merak etme. Ayrıca kullanmadan yorum yapacağına bu kasayı kullananların yorumuna baksak.
@Tolga Şahin @WhoAmI @GokayB
Ayrıca 3 yıl önce aldığım mouse ve Wi-Fi adaptörü hala çalışıyor.
Tamam anlat bakalım servisine kaç ürün gönderdin ? O psu'ya 970 taktığımda ne hale geldi onu da bilmek istermisin ? :)

Tamam anlat bakalım servisine kaç ürün gönderdin ? O PSU'ya 970 taktığımda ne hale geldi onu da bilmek ister misin ? :)
Servisle işim olmadı. Düzgün kullanınca servise gerek kalmıyor. Ayrıca Everest bir Zalman kadar kaliteli demiyorum ama GTX 970 alacak bütçeye gerek Everest Rhino almaya gerek yoktu. Onun dışında fotoğraf atarak ne olduğunu göstermenizi istiyorum. Kanıt göstermeyecekseniz hiç anlatmayın.

@Silinen üye
Ne kadar seviyesiz olduğunu burada da belli ediyorsun. Merak ettim hadi at resim. 9590 ile 5960X aynı kulvarda mı oluyor yani ? I5 4460, 9590'ın yanına yaklaşamazmış oyunlarda.

Tamam anlat bakalım servisine kaç ürün gönderdin ? O psu'ya 970 taktığımda ne hale geldi onu da bilmek istermisin ? :)

Kasayı yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum ve şimdiye kadar hiçbir sıkıntısını görmedim. Tabii ki malzeme kalitesi bir Corsair kasanınki i le aynı değil ama f/p olarak gayet iyi bir kasa. Aynı kasadan mı bahsediyorsunuz bilmiyorum ama eğer 970 alacak bütçeniz var ise zaten bu kasayı size kimse tavsiye etmez. Forumda 3-5 kişiyiz bu kasayı kullanan ve hepimiz üründen memnunuz.

Arkadaşlar herkese yorumları için teşekkür ederim @Silva @RamazanAydın . @Dufiwn kasa fanı molex bağlantılıydı elimde çevirici olmadığı için ordan dolaştırmak gerekti fakat bunu ekran kartı gelince düzelticem. @Silinen üye ekran kartını dahaca almadım.
Sizce ekran kartını hangi marka almalıyım bütçem 500 tl ben asus gtx 750 ti strıx oc edition almayı düşündüm normalde msı alıcaktım ama strıx soğutmanın twin frowzing 4 soğutmadan iyi olduğunu ve çekirdek hızının daha fazla olduğunu öğrendim bu yüzden asus alıcam ama şu modelde dikkatimi çekti asus r9 270. Sizce bütçeye 50 100 tl koyup bu modeli alsam mı? görüşlerinizi bekliyorum.Ayrıca asus r9 270 alsam performans farkı ne kadar olur yapılacak işler giriş ve orta seviye video render ve cinema 4d 'de modelleme yapılacaktır.Ayrıca kasada sıfır ses geliyor öndeki ledli fanda çok hoş görünüyor şu anlık kasadan memnunum.

Arkadaşlar herkese yorumları için teşekkür ederim @Silva @RamazanAydın . @Dufiwn kasa fanı molex bağlantılıydı elimde çevirici olmadığı için ordan dolaştırmak gerekti fakat bunu ekran kartı gelince düzelticem. @Silinen üye ekran kartını dahaca almadım.
Sizce ekran kartını hangi marka almalıyım bütçem 500 tl ben asus gtx 750 ti strıx oc edition almayı düşündüm normalde msı alıcaktım ama strıx soğutmanın twin frowzing 4 soğutmadan iyi olduğunu ve çekirdek hızının daha fazla olduğunu öğrendim bu yüzden asus alıcam ama şu modelde dikkatimi çekti asus r9 270. Sizce bütçeye 50 100 tl koyup bu modeli alsam mı? görüşlerinizi bekliyorum.Ayrıca asus r9 270 alsam performans farkı ne kadar olur yapılacak işler giriş ve orta seviye video render ve cinema 4d 'de modelleme yapılacaktır.Ayrıca kasada sıfır ses geliyor öndeki ledli fanda çok hoş görünüyor şu anlık kasadan memnunum.

R9 270 alırsan oyunlarda 5-15 fps daha fazla alırsın ama render performansını etkiler mi bilmiyorum.

Sistem bileşenleri iyi, SSD konusunda umarım bir sıkıntı yaşamazsınız biraz sorunlu bir seri çünkü, ama şans işi bu. Onun dışında kablolamanız konusunda elinizden pek bir şey gelmez lakin kablolama tamamen kasa ile alakalı. Bu konuda Everest pek başarılı bir ürün değil. Başarılı kablolama konusunda pek imkan vermiyor maalesef. Örneğin o yılan gibi işlemci güç kablosunu maalesef arkadan geçirme şansınız yok. Zamanla o kasayı değiştirip daha ferah ve kaliteli bir ürüne geçin derim. Öyle çok yüksek meblağlar dökmeden alabileceğiniz kablo yönetimi ve malzeme kalitesi tatmin edici bir çok marka var. Onun dışında söylediğim gibi, bileşenler o fiyata alınabilecek makul ürünler. Güle güle kullanın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı