i3 6100 İçin Ekran Kartı Tavsiyesi

Kıvanç Altun

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçe 1500TL ben, RX 570 almayı düşünüyorsum sizce bir sorun çıkar mı, darboğaz yapıyor evet ama ne kadar darboğaz yapıyor belli olur mu?
Sistem;
  • i3 6100
  • G.Skill 16 GB 2133MHz RAM
  • MSI Pro-Vhl anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de i3 6100 ve RX 570 kullanıyordum. Hikayeli oyunlarda oynatmayacak kadar darboğaz yapmıyor. Hatta bazen hiç yapmıyor ama işlemcinin kendisi yetersiz olduğu için azda olsa FPS düşüşleri oluyordu. İş online oyunlara gelince biraz daha kötüleşiyordu. FPS anlık olarak yüksek olsa bile hem ekran kartı %100 yükte çalışamadığından, hem de işlemcinin kendisi yetersiz olduğundan FPS droplar oluyordu. CS:GO, Fortnite gibi oyunlarda rahatça oynarsın diye düşünüyorum. Online oyundan kastım BF, Rainbow gibi.

Ben de i3 6100 ve RX 570 kullanıyordum. Hikayeli oyunlarda oynatmayacak kadar darboğaz yapmıyor. Hatta bazen hiç yapmıyor ama işlemcinin kendisi yetersiz olduğu için azda olsa FPS düşüşleri oluyordu. İş online oyunlara gelince biraz daha kötüleşiyordu. FPS anlık olarak yüksek olsa bile hem ekran kartı %100 yükte çalışamadığından, hem de işlemcinin kendisi yetersiz olduğundan FPS droplar oluyordu. CS:GO, Fortnite gibi oyunlarda rahatça oynarsın diye düşünüyorum. Online oyundan kastım BF, Rainbow gibi.
Darboğaz % kaç oluyor? Almam da bir sorun olur mu? Yani tavsiye eder misiniz alma mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz % kaç oluyor? Almam da bir sorun olur mu? Yani tavsiye eder misiniz alma mı?
Net bir rakam veremem ama bazı oyunları oynatmayacak kadar oluyor. Bu sırf darboğazla da ilgili değil. i3 6100'ün kendisi yetersiz kalıyor. İdare etmelik kullanılabilir tabii ki. Özellikle CS:GO tarzı sisteme çok yük bindirmeyen oyunları oynarsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı