İ3 6100 İle R9 390 Darboğaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Abicim, o video O.C hali, benim attığım stok hali. İki video farklı. Kafan basmıyor mu senin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Abicim, o video O.C hali, benim attığım stok hali. İki video farklı. Kafan basmıyor mu senin?

Komik misin sen ?Dostum sen cevap ver bide site editörlerinin videosunda neyi anlamıyorsun ?

Son düzenleme:
Bana dostum deme.
1. video açıklama:
"My Rig:
i3 6100 3.7Ghz
Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K6+
G.Skill Ripjaws V 2133 16GB
MSI GTX 970 Gaming (1300/2000)"

2. video açıklama:
"My Rig:
i3 6100 4.4Ghz
G.Skill Ripjaws V 2666 16GB

Hiç bir şey bilmiyorsun en azından okumayı öğren. Editörlerin paylaştığı Gtx 950 + i3 6100' de de darboğaz olmuyor. 60 FPS, akıcı oyun oynanıyor. Sen önce darboğaz ne onu öğren.

Bir insan bilmediği bir konu hakkında nasıl böyle konuşabilir? Ben bildiğim konular hakkında bile tekrar düşünürüm. Cahil cesareti bu olsa gerek.

Bana dostum deme.
1. video açıklama:
"My Rig:
i3 6100 3.7Ghz
G.Skill Ripjaws V 2133 16GB

2. video açıklama:
"My Rig:
i3 6100 4.4Ghz
G.Skill Ripjaws V 2666 16GB

Hiç bir şey bilmiyorsun en azından okumayı öğren. Editörlerin paylaştığı Gtx 950 + i3 6100' de de darboğaz olmuyor. 60 FPS, akıcı oyun oynanıyor. Sen önce darboğaz ne onu öğren.
Yine darboğaza geldik. Sen biliyorsun da neden açıklamıyorsun o kadar konuştun bi açıklayamadın.

Senin gibi bir insanla bırak bilgimi, günahımı bile paylaşmam.
Son mesajım bu. Editörlerin videosunda cpu %100 oluyor işte bu sınırdır. Daha fazla peformanslı bi kartta ekran kartı daha fazla işlemci gücü istediğinde %100'den fazla kullanamaz değil mi? bunu anlayabiliyor olman lazım. Bu sitede takılıp editörlerin videosunu kaynak kabul etmiyorsun; ne olduğu belirsiz videolar paylaşıyorsun. Artık yazacak bişey kalmadı susuyorum.

Son mesajım bu. Editörlerin videosunda cpu %100 oluyor işte bu sınırdır. Daha fazla peformanslı bi kartta ekran kartı daha fazla işlemci gücü istediğinde %100'den fazla kullanamaz değil mi? bunu anlayabiliyor olman lazım. Bu sitede takılıp editörlerin videosunu kaynak kabul etmiyorsun; ne olduğu belirsiz videolar paylaşıyorsun. Artık yazacak bişey kalmadı susuyorum.

İnsanlara yanlış bilgi vermeyi bırakın. Cpu kullanımı %100 olursa bu ekran kartından tam olarak performans alamadığınız anlamına gelir. 2500TL sistem toplamada bu durum nadir de olsa birkaç yerde yaşandı.

Bottleneck dediğimiz darboğaz ise, işlemci ve ekran kartının arasında dağlar kadar fark olmasından meydana gelir. Darboğazda çok sık takılma, FPS drop ve işlemcinin aşırı ısınması gibi olaylar oluşur.

G4400 ve GTX 960 hatta R9 380 arasında bile darboğaz oluşmaz. Sadece ekran kartından tam performans alamazsınız.

İşlemcinin %100 performansta çalıştığı, darboğaz yapacağı anlamına gelmez. GPU_Load %90-%99 arası dolaşıyorsa darboğaz yoktur. CPU kullanımı çok yüksek olan GTA 5 gibi oyunlarda CPU kullanımı %100 olmasına rağmen GPU kullanımı %99'dan aşağı düşmedi. G3258 ve Titan X incelemesinde i7 ve Titan X ile alınan performansın neredeyse aynısı alındı ki İ3 6100, Cinebench R15'te 390 puan alıyor. Bu da G3258 ve i3 4360 gibi işlemcilerden daha güçlü demek. İ3 6100 ile gönül rahatlığıyla GTX 980 ve R9 390X gibi ekran kartları kullanabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı