i3 6100 ile R9 390 darboğaz yapar mı?

İşlemciye çok abanan oyunlar hariç i3 6100, R9 390'ın GPU yükünü sonuna kadar taşıyabilir. İşlemciye çok abanan oyunlarda da sonuna kadar taşıyamasa bile hissetmeyeceğiniz küçük FPS düşüşleri olabilir. Yani evet. İ3 6100, R9 390'ı kaldırır.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın fakat bir arkadaşıma sistem topluyorum GTA 5 i ultra ayarlarda açabilir mi bu işlemci ile.

400 tl lik işlemciye 1200 tl lik ekran kartı takmanızı önermem işlemci darboğaz olabilir bazı oyunlarda olmasa bile işlemci sürekli yüksek yüzdelerde kullanılacağı için işlemcinin ömrünü yersiniz ben daha dengeli bir sistem toplamanızı öneririm.

400 tl lik işlemciye 1200 tl lik ekran kartı takmanızı önermem işlemci darboğaz olabilir bazı oyunlarda olmasa bile işlemci sürekli yüksek yüzdelerde kullanılacağı için işlemcinin ömrünü yersiniz ben daha dengeli bir sistem toplamanızı öneririm.
250 liralık işlemci ile 5000 liralık ekran kartı darboğaz yapmıyor buyrun kanıtı Receb bey ve Ali beyin eline sağlık. Technopat Titan X ve G3258 ile Oyun Testleri Youtube

Technopat'ın bir videosunda i3 6100 ve Gtx 950 performans testi yapılırken bile küçük bir darboğaz yaşanıyordu.
Ben i3 6100'ün R9 390 ile kullanılmasını tavsiye etmem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı