i3 6100 sistem düşük performans ve mavi ekran

Daha fazla  
Bilgisayar ilk aldıgımda çok hızlıydı ve 10 sn'de açılıyordu. Yaklaşık 2 yıl geçti artık bayağı yavaşladı. Eskiden 300 FPS aldıgm oyunlarda 90 FPS alıyorum. Bilgisayarımın rahatça açabilmesi gereken oyunlarda kasıyor ve artık 3 dk'da ancak açılıyor PC. En son bugün bu mavi ekran hatasını aldım. Sorun ne bilmiyorum. Bilgisayarın özellikleri ekte.

died.png
pc.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarınızı Windows 10'a yükseltin. Hem format atmış olursunuz böylelikle bilgisayar temizlenir. Çünkü 2 yıl olmuş artık bi temiz formata ihtiyacı var bilgisayarınızın :D.
Bilgisayarınızı Windows 10'a yükseltin. Hem format atmış olursunuz böylelikle bilgisayar temizlenir. Çünkü 2 yıl olmuş artık bi temiz formata ihtiyacı var bilgisayarınızın :D.

Çözüm
Altta yazan metine göre (Critical Process Died) Harddiskinde veya RAM’lerinde bir sıkıntı olabilir,veya sorun sürücülerden de kaynaklanabilir. Sana tavsiyem bilgisayarını temiz kurulumla Windows 10 yükle yükledikten sonra tüm sürücülerinin güncel olduğundan emin ol,Memtest,HD Tune gibi programlarla RAM ve HDD’ni tarat.

Altta yazan metine göre (Critical Process Died) Harddiskinde veya RAM’lerinde bir sıkıntı olabilir,veya sorun sürücülerden de kaynaklanabilir. Sana tavsiyem bilgisayarını temiz kurulumla Windows 10 yükle yükledikten sonra tüm sürücülerinin güncel olduğundan emin ol,Memtest,HD Tune gibi programlarla RAM ve HDD’ni tarat.
Windows 10'u Ä°ndirin şurdan indiriyorum ama direk windows 10 yükleniyor dedi temiz kurulum mu yapcak yoksa sadece windows 10 mu olcak bilmiyorum
attığım linkten indiriyodum gece açtım %20 ye geldi sabah kalktığımda pc kapanmıştı açtım hala w8.1 . siz temiz kurulum yapabilcegim bi link atar mısınız

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı