İ3 6100 sistem

Birkan1

Hectopat
Daha fazla  
Önümüzdeki ay i3 6100 ve gtx 750ti bileşenleri bulunan bir sistem alacağım tüm oyunları benim için oynatması çok önemli çözünürlük 1366x768 olacak tüm oyunlar yüksek kalitede oynayabilirmiyim bir oyunu 5saat boyuncada hep oynasam hiçbir donma takılma olmaması benim için önemli stok fanı kullanacağım ama 900 tlye kadar ekran kartı+işlemci tavsiyeleriniz varsa yazarsanız sevinirim. Intel olmak zorunda değil ama yukarıdaki belirttiğim bileşenlerle aynı performansta olursa iyi olur pişman olmak istemiyorum.Ayrıca çift çekirdekli Pentiumlar far cry 4 gibi oyunlarda sıkıntı çıkarıyormuş. Yok yama yapılacakmış falan öyle şeyleride yapmak istemiyorum o yüzden Pentiuma çok kanım ısınmadı zaten maksimum 2 yıl sonra Pentium devri bitecek çift çekirdek destekleyen oyun pek kalmayacak yeni oyunlar adına konuşuyorum en az 4 çekırdek olması daha iyi olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
En az 4 çekirdek olacak diyorsan i3 6100'ü değiştir çünkü çift çekirdek. Onun yerine işlemci i5-6400 alabilirsin ddr4'ü desteklemesi açısından iyi olacaktır. Ekran kartı olarak ise Gtx 750 ti iyi ama bilgili arkadaşlardan r serisi için de tavsiyeler alabilirsin.

İ3-6100 in çift çekirdek olmasına rağmen kendisini 4 çekirdekli bir işlemci olarak gösterebiliyor diye duymuştum. Söylediğim yanlış anlaşılmasın 700 liralık 4 çekirdekli işlemci performansı vermez fakat uygulama sınırlamasına takılmaz diye umuyorum.Abimin eski bir İ5 çift çekirdek işlemcisi var.İşletim sistemi üzerinde 4 çekirdek olarak gözüküyor. Ekran kartı olarak gtx 950 de alabilirsin.umarım yararlı olur

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı