i3 6100 Sisteme Öneri

yilmaz4268

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle ilk kez bilgisayar topladığımı söylemek istiyorum. Bu sistemi ben forumda gördüm birkaç bir şeyler değiştirip bu sistemi elde ettim. Sistemi yarın alacağım ama almadan önce değerli abilerimizin görüşlerini almak istedim.

MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart ---201 TL---

Intel Core i3 6100 Soket 1151 3.7GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci ---454 TL---

GTX950 GAMING 2G GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı ---682 TL---

Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC Ram ---187 TL---

Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
---208 TL ---

AOC 21.5" E2270Swn GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR ---356 TL--

ZALMAN R1 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA---347 TL---

Sistemim böyle sormak istediğim sorular şunlar;

1-) Anakartta msi b150 bazooka yerine bunu tercih etmem sistemin çalışmasına zarar verir mi performansı çok etkiler mi ?

2-) Zalman r1 kasasında dahili güç kaynağı bu sisteme yeterli olur mu ?
Bu kasa Hakkı'nda ne düşünüyorsunuz.

3-)Etrafımdakiler hazır sistem almamı öneriyorlar bu sistem ilerde benim başımı ağrıtır mı?

4-)Sistemde değiştirmemi istediğiniz şu daha iyi olur dediğiniz parça var mı ?

5-)Vatan bilgisayardan toplayacağım sistemi vatan parça bazında mı garanti sunuluyor garanti konusunda sıkıntı çeker miyim ?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Senin bütçene göre seçebilirsin. Performansı etkilemez.
  2. Yeter ve artar. Kasa şık ve sade şahsen ben çok beğeniyorum. İçinin de geniş olduğunu duydum. Bir sorun yaratmaz.
  3. Asıl hazır sistem ileride başını ağrıtır. Tabii MSI veya Asus gibi firmaların ürettiği yüksek performanslı sistemleri almazsan ki onlar da bütçeni aşar. Hazır sistemler(Casper vs.) İşlemci'yi yükseltip ekran kartını ve diğer parçalardan feragat ediyor.
  4. Bütçene uyuyor ise ekran kartı olarak R9 380 daha iyi olur.
  5. Parça bazı diye biliyorum ben yanlış bilgi olmasın araştırmanda fayda var. Ama sorun çıkarsa gidip tamire veya servise parça başı olarak verebiliyorsun. Sistemi alırsan vatana toplatma çok baştan savma yapıyorlar ve kablo vb. Hiçbir şeye özen göstermiyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı