i3 6100 Sistemin Yavaşlaması

fozada

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar. İmzamdaki sisteme sahibim. Yaklaşık 4 ay önce aldım. İçini henüz hiç açmadım. Bİlgisayar, baştaki zamanlara göre inanılmaz yavaşladı. Bunun sebebi sadece SSD kullanıyor olmam olabilir mi? Örneğim LOL'de en yüksek ayarlarda 500-600 ping alırken; şimdi en düşük ayarlarda 300 FPS alıyorum. Takım savaşlarında bu, 70 civarlarına kadar düşüyor. Sebebi ne olabilir, nasıl çözerim?

Tozlanmadan dolayı olabilir . Bu da işlemcinizin ya da ekran kartınızın ısınmasını sağlar . Bir bakın derim . Termal macun yenilemekte de fayda var.

4 ayda da olur niye olmasın kullanılan ortama göre değişeceği için ben yinede sormak istedim. Virüs olabilir format atabilirsiniz . Eğer sen de ihtiyaç duyuyorsan deneyebilirsin. Hani olası düşmelerden biri bu , onun dışında da şuan aklıma gelmiyor . Kusura bakma . :)

Format atabilirsin,driverleri guncelleyebilirsin,pcye saglam bir antivurus programi alabilirsin,ayrica emin olun ki fanlari temizlemek bilgisayarlari cok rahatlatiyor.

Sonuçta 2 çekirdekli bir işlemci böyle şeyler normaldir. FX ile ilgili bir sorun yaşansa hemen AMD kötülenirdi ama Intel sorunlarında toz kondurulmuyor intele burada.

Son düzenleyen: Moderatör:
sonuçta 2 çekirdekli bir işlemci böyle şeyler normaldir. fx ile ilgili bir sorun yaşansa hemen amd kötülenirdi ama intel sorunlarında toz kondurulmuyor intele burda.

Bilgisayar kullanıcılarının çoğu technopat ve benzeri forumlarda Amd işlemcilerinin sorun çıkardığından bahsediyor ağırlıkla haliyle daha az eleştiri alan İntel'in başarılı görülmesi oldukça doğal.

Son düzenleme:
Kullanım şekline de bağlı tabi ama bende gene de 4 ayda bu kadar etki edecek bir tozlanma olacağını sanmıyorum sorun büyük ihtimal yazılım kaynaklıdır virüs en yüksek ihtimal sağlam bir antivirüs programı edinin ya da en net kesin çözüm pc ye format atın formattan sonra eski hızına kavuşacaktır.

Herkese merhabalar. İmzamdaki sisteme sahibim. Yaklaşık 4 ay önce aldım. İçini henüz hiç açmadım. Bİlgisayar, baştaki zamanlara göre inanılmaz yavaşladı. Bunun sebebi sadece SSD kullanıyor olmam olabilir mi? Örneğim LOL'de en yüksek ayarlarda 500-600 ping alırken; şimdi en düşük ayarlarda 300 FPS alıyorum. Takım savaşlarında bu, 70 civarlarına kadar düşüyor. Sebebi ne olabilir, nasıl çözerim?

Online oyundaki yavaşlama illa ki bilgisayarından kaynaklı olmayabilir. Başka oyunlarda da yavaşlama oluyor mu ?

Online oyundaki yavaşlama illa ki bilgisayarından kaynaklı olmayabilir. Başka oyunlarda da yavaşlama oluyor mu ?
Evet CS:GO da oynuyorum onda da muazzam bir düşüş var. Ben de diğer arkadaşlar gibi tozlanmadan kaynaklandığını düşünmüyorum. Az önce de virüs taraması yaptım, hata çıkmadı. Hâlâ bir önerisi olan var mı?

Kullanım şekline de bağlı tabi ama bende gene de 4 ayda bu kadar etki edecek bir tozlanma olacağını sanmıyorum sorun büyük ihtimal yazılım kaynaklıdır virüs en yüksek ihtimal sağlam bir antivirüs programı edinin ya da en net kesin çözüm pc ye format atın formattan sonra eski hızına kavuşacaktır.
Peki, driver lari en kolay nasıl belirler ve indiririm?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı