i3 6100 ve GTX 1050 Ti sistem PUBG performans sorunu

onurcanisik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. PUBG ile tanışmamdan sonra sistem upgrade zamanı geldiğini anladım. Şu an en düşük ayarlarda bile PC kastırıyor.

Sistem:
  • i3 6100
  • MSI H110m PRO VH
  • Kingston 8 GB DDR4 2133 MHz RAM
  • MSI GTX 1050 Ti 4 GB Dual fan
  • SSD yok

Bütçem kısıtlı arkadaşlar ama bir yandan da Ryzen merakım başladı. PUBG Ryzen kastırmayacak bir şekilde geçiş yapsam hangi parçaları önerirsiniz ya da hiç uğraşmadan i3'ü i5 mi yapıyım Ryzen'da anakart vb. değiştirmek gerekecek gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG optimizasyon sorunlu bir oyun öncelikli olarak. Ryzen sisteme geçmek istersen R5 1400 alabilirsin. RAM uyumlu mu bilmiyorum ama anakart ve RAM derken bütçe artıyor. Ayrıca i5 tarafında 7500 işinizi görebilir diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar. PUBG ile tanışmamdan sonra sistem upgrade zamanı geldiğini anladım. Şu an en düşük ayarlarda bile PC kastırıyor.

Sistem:
  • i3 6100
  • MSI H110m PRO VH
  • Kingston 8 GB DDR4 2133 MHz RAM
  • MSI GTX 1050 Ti 4 GB Dual fan
  • SSD yok

Bütçem kısıtlı arkadaşlar ama bir yandan da Ryzen merakım başladı. PUBG Ryzen kastırmayacak bir şekilde geçiş yapsam hangi parçaları önerirsiniz ya da hiç uğraşmadan i3'ü i5 mi yapıyım Ryzen'da anakart vb. değiştirmek gerekecek gibi?
İ3 6100 geforce 1050 ti darboğaz yapmaz o yüzden bence boşuna işlemci anakart değiştirip masrafa girme sorunun single play oyunlarda olup olmadığına bakarmısın ?Online fps tarzı oyunlarda ramden kaynaklı ani fps düşüşü oluyor pubg oyununa sahip değilim ama bt1 de 4 gb ramle 8 gb ramle test ettiğimde 70 fps bir anda bomba patladığında 20-25 fps düşüyor pubg sahip olmadığım için 8 gb ram yetermi yetmezmi bilemem ama daha deminki pubg konusundada arkadaşta ramden kaynaklandığını söyledi onunda rami 8 gb yükseltiğinde sorun giderse aynı çözümü uygulaya bilirsin direk ramden demeye korkuyorum çünkü bellek fiyatları belli seninki birde ddr4 ve oyun yeni bir oyun belki ondanda kaynaklanıyor olabilir(eğer ramden kaynaklanıyorsa ve yeni ram alcaksan anakartın maksimum 32 gb destekliyor 2133 mhz)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı