Çözüldü i3-6100 ve GTX 1050 Valorant FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Valorant oyununda anlamsız bir biçimde FPS düşüşü yaşıyorum. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığım 60 derece üstünü görmüyor. Ekran kartı kullanımım 55-70% arasında işlemci kullanımım 30-60% arasında gidip geliyor. Arkada hiçbir şey açık değil (Discord vb.). İlk zamanlar böyle sıkıntılar yaşamıyordum fakat son 2-3 haftadır mevcut. Sistemimde orijinal Kaspersky taramasında hiçbir sonuç çıkmamakla beraber sistemimde gereksiz ve korsan hiçbir program bulunmamakta. Windows 10 ayarları tamamen oyun için odaklı olup hizmetlerden işe yaramayan çoğu şeyi rehber eşliğinde kapattım. Oyun içi ayarlarım 1080P çözünürlükte (darboğaz varsa azalır belki diye) tamamen en yüksekte. FPS 120 sabitledim yine bir fayda etmiyor.
Sistemim;
MSI GTX 1050 Gaming 2G (+150 Core Clock, +600 Memory Clock OC)
Intel i3 6100
8 GB RAM 2133 MHz
H110M PRO-VD
Aerocool VX 500W
Merak ettiğiniz bir durum varsa sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yerel Disk C: / Riot Games / Valorant /Binaries/Content/Valorantwin64shipping.exe ye sağ tıklayın,uyumluluk kısmından tam ekran iyileştirmeleri devre dışı bırak kısmını tikleyin,yüksek dpi ölçeklendirmeyi devre dışı bırak kısmını da tikleyin.Ardından görev yöneticisinden Valorantwin64shipping.exe yi (valorant açıkken) bulup işlemci önceliğini düşük yapın.Tekrar deneyip benimle paylaşır mısınız? Bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı