i3 6100 ve RX 480 darboğaz yapar mı?

bylakoj1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar i3 6100 işlemcim var. Rx 480 4 GBekran kartı almak istiyorum. Sapphire RX 470 8 GB Turbo ile aynı fiyat, ikisi de 1050 lira civarı. Ben de düşündüm aynı fiyatsa neden 480'i tercih etmeyeyim dedim. Oyun amaçlı alıyorum. Oynadığım oyunlar LoL, CS:GO tarzı online oyunlar. i3 6100 ile RX 480 darboğaz yapacağını tahmin edebiliyorum. Ama öğrenmek istediğim darboğaz yapınca sisteme zarar mı veriliyor? Yoksa sadece biraz performanstan mı kırpılıyor. Darboğaz yaparsam sonuçları neler olur öğrenmek istediğim bu.

Darboğaz yapacaktır. Sistemin bileşenlerine zarar vermez oyunlarda sıkıntı çıkarır. Gpu tam performans veremez. Dediğiniz oyunlar için RX 460 gayet yeterli olur aslında. Darboğaz da yaşatmaz. :)

Oynadığın oyuna bağlı. GTA 5'de yapar. GTX 960 ile yapıyor mesela kendimden biliyorum onla her halde yapar.

Yapacaktır. Sisteme zarar vermez. Sadece kartın tam performansını alamazsın. RX 470 alman daha mantıklı olur çünkü iki kartla da hemen hemen aynı performansı alırsın o işlemciyle.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı