i3 6100 Yükte 72 Derece Normal mi?

lozenge

Kilopat
İyi geceler öncelikle. PUBG oynarken işlemci anlık 71, 72 derece oluyor ve genelde 65 civarında geziyor. İnternette baktığımda işlemcim için maksimum ısı bu şekilde gösteriyor.
412386

Sizce kaç dereceye kadar tehlike olmaz? Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: i3 6100 3.70GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler öncelikle. PUBG oynarken işlemci anlık 71, 72 derece oluyor ve genelde 65 civarında geziyor. İnternette baktığımda işlemcim için maksimum ısı bu şekilde gösteriyor.
Eki Görüntüle 412386

Sizce kaç dereceye kadar tehlike olmaz? Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: i3 6100 3.70GHz.
Hocam termal macunu yenileyebilirsiniz ve alıcak olursanız kaliteli olmasına dikkat edin. Birde kasanız hava almıyorsa o sebep olabilir bu gün kasanın yanındaki 600-700rpmlik fan yerine 1700-1800rpmlik bir fan taktım. Eskiden full yükte 68-69u görüyordum şimdi 64-65. Performans konusunda endişeniz varsada aida64 ile cpu+gpuyu stres testine sokup frekanslarda düşme varmı diye bakabilirsiniz çünkü intel max temp'i 65 olarak belirlemiş.

Oldukça normal, bu sıcaklarda benim işlemcim boşta 40-50 derece :D
Kasa hava sirkülasyonunuz kötüyse kapağını açık kullanabilirsiniz.
Eski işlemcim stok fan ile yükte 60 dereceyi geçmiyordu. Kasa havalandırman iyi değilse o yüzden ısınabilir kafaya takma normal.
Stok fan ile tam yükte 70 dereceyi geçmeyen Intel işlemci görmedim. Hele birde üstünden zaman geçmişse normal.
Biraz bana fazla gibi geldi termal macunu değiştirmeyi deneyebilirsin.
Hocam termal macunu yenileyebilirsiniz ve alıcak olursanız kaliteli olmasına dikkat edin. Birde kasanız hava almıyorsa o sebep olabilir bu gün kasanın yanındaki 600-700rpmlik fan yerine 1700-1800rpmlik bir fan taktım. Eskiden full yükte 68-69u görüyordum şimdi 64-65. Performans konusunda endişeniz varsada aida64 ile cpu+gpuyu stres testine sokup frekanslarda düşme varmı diye bakabilirsiniz çünkü intel max temp'i 65 olarak belirlemiş.
Teşekkür ederim. Malum yaz ayındayız. Ayrıyeten termal macunu değiştireceğim. Şuanlık sıkıntı yaratır mı peki ısısı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı