İ3-7100 için H110M veya B250M

Fatih Mutlu

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi sorun şu ki;

İ3-7100 işlemci ile H110M (güncelemeli) ve B250M anakart kullanmanın arasında dağlar var mı? İleride i5 yahut i7 işlemciye güncelleme istersem hangisi benim için iyi olur? İ3-8100 bu anakartlarla kullanamadığımı tahmin ediyorum fakat bir yolu yordamı varsa bilmek isterim.

Bunun yanında 1050Ti ekran kartı kullanmak istiyorum fakat 1050Ti bir çok modeli var, tek fanlı modeli var, çift fanlı modeli var, ekstra besleme gerektirmeyen direkt anakarttan güç alanı var bunların arasında fark var mıdır yoksa yalnızca model çeşitliliği midir? Özetle 1050Ti, 1050Ti mıdır?

Son olarak bu parçaları beslemek için internette PSU hesaplama sayfalarında yaptığım hesaplamalarda toplam gerekesinim olarak 230W gibi bir değer veriyor. Powerboost 300w olan 70 liralık PSU bu sistemi besler mi? Beslemiyorsa bana ne lazım? En az kaç watt ihtiyacım var?

Tecrübeleriniz ve bilginiz ışığında fikirlerim şekilleniyor, sizlere teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde H110M Anakart varsa K serisi işlemci almadığın sürece değiştirmeni gerektirecek bir durum yok. Coffee Lake ve Ryzen sistemlere geçersen o zaman Anakartta değişecek. Anakart performansı doğrudan etkileyen bir bileşen. H110M Anakart i3, i5, i7 kullanman performans kaybına neden olmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı