i3 7100 işlemci RX 590 Nitro+ Special Edition Darboğaz olur mu?

Doğukanc1

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ve bilgi sahibi abilerim. Başlıkta açıkça belirttiğim gibi donanımsal olarak ekran kartımı geliştirmek istiyorum ve almışken güncel oyunlarda (BF5 - FarCry 5 vs. ) High ayarlarda 60FPS+ almak istiyorum. (High olmasına illa ki gerek yok mediumda da oynarım) Bir kaç araştırma vs. yaptığım zaman "Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition" ekran kartı ile karşılaştım. RX 590 serisinin en sağlam en baba ekran kartı imiş kendisi. (Benchmark videoları FPS test videoları da öyle diyor gerçi) Ben bu ekran kartını almak istiyorum kısaca, istediğim FPS'i bana fazlasıyla veriyor bu kart. Benim için yeterli. (GT 730'dan geçiş yapacağım için 😀) Lakin bu işlemcinin Ekran kartını besleme muhabbeti kafamı karıştırdı. Sistemim şu şekilde;
-MSI H110M Pro VD (anakart)
-i3 7100 3.9GHz (işlemci)
-GT 730 2 GB (ekran kartı)
-1TB HDD
-240GB SSD
-8 GB 2400 MHz (RAM)

Bu sisteme bu kartı takarsam darboğaz olur mu?
"NOT: *RAM'i 16 GB'a YÜKSELTİCEM*"

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarındaki az miktar fiyat farkına göre 570 almak ileri dönemde mantıklı olmaz sonuçta paran 590a yetiyorsa alırsın ve darboğaz sadece işlemci değişimine kadar umrunda olur i3 7100 değişmeli(şart değil iyiliğin için) orası kesin :D

RX 570 daha iyi olur sizin için.
Almışken iyisini almak istiyorum o yüzden düşük modellere hiç bulaşmayacağım. Yine de yorumunuz için teşekkür ederim.
RX 590 alın, bütçeniz olduğunda mobo+cpu upgrade yaparsınız, 570 almanız mantıklı değil bence. 590 ile de aşırı bir darboğaz olmayacaktır.
Zaten yüksek ihtimalle RYZEN 5 2600 işlemci ve MSI A320M PRO model anakarta yükseltme yapacağım ilerleyen zamanlarda. Fakat genel olarak i3 7100 de belirttiğim RX 590 ekran kartı modelinde çok darboğaz olur mu onu öğrenmek istiyorum aslında. Yani yükseltme yapana kadar beni idare eder mi?
Aralarındaki az miktar fiyat farkına göre 570 almak ileri dönemde mantıklı olmaz sonuçta paran 590a yetiyorsa alırsın ve darboğaz sadece işlemci değişimine kadar umrunda olur i3 7100 değişmeli(şart değil iyiliğin için) orası kesin :D
Doğru diyorsunuz bende onun farkındayım zaten 😀 Zaten yükseltmesini yapacağım. Fakat öğrenmek istediğim şey yükseltme yapana kadar bu şekilde belirttiğim ekran kartı modelinde çok darboğaz olur mu? olursa da nasıl bi darboğaz olur çok fark edermi?

Almışken iyisini almak istiyorum o yüzden düşük modellere hiç bulaşmayacağım. Yine de yorumunuz için teşekkür ederim.

Zaten yüksek ihtimalle RYZEN 5 2600 işlemci ve MSI A320M PRO model anakarta yükseltme yapacağım ilerleyen zamanlarda. Fakat genel olarak i3 7100 de belirttiğim RX 590 ekran kartı modelinde çok darboğaz olur mu onu öğrenmek istiyorum aslında. Yani yükseltme yapana kadar beni idare eder mi?

Doğru diyorsunuz bende onun farkındayım zaten 😀 Zaten yükseltmesini yapacağım. Fakat öğrenmek istediğim şey yükseltme yapana kadar bu şekilde belirttiğim ekran kartı modelinde çok darboğaz olur mu? olursa da nasıl bi darboğaz olur çok fark edermi?

Ryzen 3 serisi çıktı, A320 de alınmaz B450 serisi varken.

Ryzen 3 serisi çıktı, A320 de alınmaz B450 serisi varken.
e tabii ki gönül ister ki bu dediğiniz modellere yükseltelim fakat bütçem gereği şuan bu dediğim modellere yükseltebiliyorum ki dediğiniz modeller arasında benim dediğim modellerin arasında pek de bir performans farkı olduğunu düşünmüyorum doğru mudur?

e tabii ki gönül ister ki bu dediğiniz modellere yükseltelim fakat bütçem gereği şuan bu dediğim modellere yükseltebiliyorum ki dediğiniz modeller arasında benim dediğim modellerin arasında pek de bir performans farkı olduğunu düşünmüyorum doğru mudur?

Ryzen 5 3600>i5 9400F>Ryzen 5 2600
B450>A320

Sabredip iyisini toplamak, sabırsızlık yapıp düşük olanı toplamaktan iyidir, sizin seçiminiz.

Ryzen 5 3600>i5 9400F>Ryzen 5 2600
B450>A320

Sabredip iyisini toplamak, sabırsızlık yapıp düşük olanı toplamaktan iyidir, sizin seçiminiz.
Doğru diyorsunuz dediğinizi yapacağım. Peki şuanki sistemime RX 590 nitro+ special edition almamı öneriyor musunuz? Dediğiniz anakart ve işlemci upgrade'ini de yapacağımı varsayarsak?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı