Çözüldü i3 7100 RX 570 darboğaz yapar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Estaranse

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 2. el bir sistem buldum RX570 i3 71008 GB RAM olarak. RAM'i eski bilgisayarımdaki 8x2 GB RAM'le değiştireceğim 5000 TL için bana çok iyi geldi fakat işlemci ile darboğaz ekran kartı bana darboğaz sorunu çıkartır mı merak ediyorum bilginiz var mıdır?

Çözüm
Darboğaz olmaz ben i5 4460 ile darboğaz yaşamıyorum sen hiç yaşamazsın.

Onun mantığı öyle çalışmıyor ama neyse.
Ufak bir darboğaz yaşarsın %10'dan fazla olacağını sanmıyorum. Fakat bu sana oyunlarda drop yaşatmaz muhtemelen ama tam performansta alamazsın(tabii oyundan oyuna değişir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnternetteki testlere bak. Bazı oyunlarda %15-18'e kadar anlık darboğaz söz konusu ama donma yapmıyor. Bende uzun süre FX6300 ile kullandım RX570'i ufak bir darboğazla. Sadece daha fazla FPS alması gereken oyunda biraz daha düşük FPS alınca insanın morali bozuluyordu.

Ufak bir darboğaz yaşarsın %10'dan fazla olacağını sanmıyorum. Fakat bu sana oyunlarda drop yaşatmaz muhtemelen ama tam performansta alamazsın(tabii oyundan oyuna değişir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İnternetteki testlere bak. Bazı oyunlarda %15-18'e kadar anlık darboğaz söz konusu ama donma yapmıyor. Bende uzun süre FX6300 ile kullandım RX570'i ufak bir darboğazla. Sadece daha fazla FPS alması gereken oyunda biraz daha düşük FPS alınca insanın morali bozuluyordu.

Çözüm
Genelde %10 civarın da olur ve bu pek hissedilmez. Fakat Valorant CS GTA 5 gibi oyunlarda daha fazla olabilir.

Çok teşekkür ederim bilgiler için en kötü durumda yeni bir işlemci alıp değiştiririm zaten ama sormakta fayda var almadan da.

Yeni konular

Geri
Yukarı