i3-7100 sistem alınır mı?

i3 7. nesil işlemci ile Valorant'ta ekran kartı olsa dahi çok fazla FPS alamazsınız. 6. nesil ile 7. nesil neredeyse yakın onun için değmez. Bir kere ileride Windows 11 kullanırım derseniz işlemci sıkıntı yaratır.

Anlıyorum peki hangi parçaları kullanabilirim yani nasıl bir PC alabilirim çok pahalı ekran kartı falan.
2 tane bilgisayarmı almanız lazım?

Evet.

AMD APU sistem bakmanız lazım. İşlemciyi Windows 11 uyumlu olanlardan bakın da alın.

APU işlemciler hakkında fazla bilgim yok yardımcı olabilir misiniz?
2 tane bilgisayarmı almanız lazım? O bütçeyle alsanız alsanız 2 tane ofis bilgisayarı alırsınız ben 7K ile 2. el sistem toplamaya çalışıyorum. Maalesef 1 tane bile zor o bütçeye.

Peki başka bir sistem var biri GT 730 i5 660 2480 yazmış kasa 2250 TL'ye değer mi?

APU işlemciler hakkında fazla bilgim yok yardımcı olabilir misiniz?

Hocam APU işlemcinin mantığı, ekran kartı olmadan işlemcinin grafik birimi üzerinde RAM'le iletişime geçerek çalışmasıdır. Şu an için AMD'yi kendimce çok sevmesemde Intel APU'sundan daha iyi yapıyor. Çift kanallı bellek ve Vega sürümü iyi olan bir işlemci seçip, RAM frekansını yüksek tuttuğunuz sürece 1030 ekran kartlı sistemlerden daha iyi performans alabilirsiniz.

Abartı oyunlar oynanacağım Valorant oynayacağım neden alınmaz ileride yükseltirim.
oynamayacağım
Bu bilgisayar adam edilir aslında. Aldıktan sonra güzel bir CPU upgrade yaparsın rahatına bakarsın. (i5 8400 gibi)

Bende öyle düşünüyorum iki tane alacağım birini i5 560 GT 730 alsam diğerini AMD Athlon II X2 270 R7 240 alsam yavaş yavaş yükseltsem.
Arkadaşlar benim işim var şimdi ben birazdan geri dönerim siz o iki sistem hakkında bilgi verir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı