i3 7100 Sistemde fazla bellek kullanımı

Sloty

Hectopat
Daha fazla  
Ekran Görüntüsü (24).png

Arkada sadece 3 tane uygulama açık Windows Defender, Discord, Google 2 sekme açık, sadece Google'da neden bu kadar yüksek bellek kullanımı oluyor? Bilgisayar tertemiz daha yüklemedim. Hiçbir şey dolu da değil.
Sistemim.
Ekran kartı: ASUS NVIDIA GTX 1050 Ti.
İşlemci: i3 7100 3.90GHz
RAM: 8 GB RAM 2133 MHz.
Anakart: ASUS Prime B250M-K
Sizce bunun sebebi nedir? Ve tam olarak RAM hızımı nasıl makslarım anakart hızım kaç falan bunları nasıl öğrenirim?

RAM hızlandrıma programları var ama önermem 8 GB RAM'in zaten var o sana yeter ama FPS gibi sıkıntılarım var diyorsan Mem Reduct programı var. Ama önerir miyim, yani belleğine zarar verebilir o yüzden kullanma derim. Kısacası RAM yuvaları (umarım doğru söylüyorumdur :D) 1 tanesi falan boş ise en azından güçlü 1GB'lık RAM alabilirsin FPS sıkıntın varsa.

RAM hızlandırma programı diye bir şey yok. Mem Reduct dediğiniz yazılım bellekleri temizler. Belleğe herhangi bir zarar vermez. 16 GB RAM alması FPS arttırmaz. 8+16 çift kanalda çalışmayacaktır.

RAM hızlandırma programı diye bir şey yok. Mem Reduct dediğiniz yazılım bellekleri temizler. Belleğe herhangi bir zarar vermez. 16 GB RAM alması FPS arttırmaz. 8+16 çift kanalda çalışmayacaktır.
Peki 8 yerine direk 16 taksam performansta artış olur mu?
Yani sözün gelişi :)

Sağ ol önerin için peki benim sistemde CoD Warzone gibi oyunları yüksek FPS değerinde oynayabilir miyim?

Sağ ol önerin için peki benim sistemde CoD Warzone gibi oyunları yüksek FPS değerinde oynayabilir miyim?

8+8 çift kanal bellekler kullanırsanız en düşük ayarlarda 50-60 FPS oynayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı