Çözüldü Boşta fazla bellek kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nuresay13

Centipat
Sistemim şu şekilde;
Casper Nirvana notebook.
DDR3 8 GB RAM.
i5 - 4210M.
840M GeForce.

Opera 300 - 500 MB bellek kullanıyor. 500 MB'ın %45 kullanacağını sanmıyorum. Birçok konuda ki çözümleri denedim, ama PC'yi 2 saat kullanınca %35'in aşağısına inmiyor. Bilgisayarı aldığımda Win 10 Home olarak geldi. Lisanslı mı crack mi bilmiyorum nasıl bilebileceğimi söylerseniz sevinirim. Belleği svchost ve Kaspersky kullanıyor, svchostun belleğe etkisi 78K iken Kaspersky'ın 62K. Kaspersky ile tam tarama yaptım virüs çıkmadı. Bir de kullanıcılarda ki benim ismimle kayıtlı dosya 953 MB kullanıyor ama Opera orada toplamda 500-600 MB kullanıyor. Diğerlerinin ki 30 MB'yi geçmiyor. Virüs olmadığından biraz biraz eminim Kaspersky çok öneriliyor çünkü. İşletim sistemimin korsan olmasından şüpheleniyorum. Eğer ki korsan çıkarsa satın alacağım. Bilgilermin başkalarına gitmesini istemem.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2,8 KB · Görüntüleme: 153
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 118
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 100
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 85
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 120
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 135
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    7 KB · Görüntüleme: 143
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistem eski birde W10 kurulunca sıkıntı çıkarabiliyor. Genelde Disk sorunu oluyor. Ama gördüğüm kadarıyla bir ram aşımı yok. Bende W10 kullanıyorum google ile birlikte %50 lilerde 8GB ram benimkide oyunlarda drop felan girmedikten sonra sıkıntı olmaz. Diye düşünüyorum. Yani performansa etki etmiyorsa...
Windows 10 işletim sisteminde 8 GB RAM için normal değerlerin var. Ya RAM takviyesi yapman gerekiyor (bilgisayarın destekliyorsa) ya da Windows 8.1 denemen gerekiyor.

Sistem eski birde W10 kurulunca sıkıntı çıkarabiliyor. Genelde Disk sorunu oluyor. Ama gördüğüm kadarıyla bir ram aşımı yok. Bende W10 kullanıyorum google ile birlikte %50 lilerde 8GB ram benimkide oyunlarda drop felan girmedikten sonra sıkıntı olmaz. Diye düşünüyorum. Yani performansa etki etmiyorsa...

Çözüm
Sistem eski bir de W10 kurulunca sıkıntı çıkarabiliyor. Genelde disk sorunu oluyor. Ama gördüğüm kadarıyla bir RAM aşımı yok. Bende W10 kullanıyorum Google ile birlikte %50 lilerde 8 GB RAM benimki de oyunlarda drop falan girmedikten sonra sıkıntı olmaz. Diye düşünüyorum. Yani performansa etki etmiyorsa...

Casper notebook kullandığım için PC çabucak ısınabiliyor, haliyle fanda kendini zorluyor. Fanı temizleteceğim olmazsa yeni fan taktıracağım. O yüzden performans eksikliği oluyor. Bu konularda bilgili değilim aydınlattığınız için teşekkür ediyorum.
Windows 10 işletim sisteminde 8 GB RAM için normal değerlerin var. Ya RAM takviyesi yapman gerekiyor (bilgisayarın destekliyorsa) ya da Windows 8.1 denemen gerekiyor.

Teşekkürler, bende bilgisayarımın başına bir şey gelsin istemeyen birisiyim. O yüzden virüslere dikkat etmeye çalışıyorum.

Casper notebook kullandığım için PC çabucak ısınabiliyor, haliyle fanda kendini zorluyor. Fanı temizleteceğim olmazsa yeni fan taktıracağım. O yüzden performans eksikliği oluyor. Bu konularda bilgili değilim aydınlattığınız için teşekkür ediyorum.
Ben teşekkür ederim. Çok ısınma varsa "Termal macun"da sıkıntı olabilir. Kontrol ettir.

Malwarebyte diye bir program var ona bakmanı öneririm. Hem ücretsiz hem de iyi bir program benim bilgisayarım boşta dururken 6.5GB RAM kullanıyordu bende malwarebyte i indirdim bende alwarebyte diye bir virüs vardı onu sildi ondan sonra normale döndü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı