i3 7100 sistemde mavi ekran hatası

Aukins35

Decapat
Selamlar, bilgisayarım bazı günler (2 günde bir) aniden restart atıyor. Hiçbir mavi ekran hatası almıyorum. Öncesinde ekran kartı ile alakalı bir mavi ekran alıyordum. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim? Aldığımdan beri donanımları değiştirmedim. 2nci el değil. 5'li uzun prize bağlı olan 3'lü uzun prize takılmış olan kısa 4'lü prize bağlı. Tozlar alındı. Isıdan olduğunu düşünmüyorum. Performans açısından da yettiğini düşünüyorum çünkü masaüstündeyken de çökebiliyor.

Açıldıktan 1 ila 30 dakika arasında ya mavi ekran ya da restart atıyor.

Kasa 3 yıllık.
1060 3GB Windforce OC.
i3 7100.
G.Skill 3000mh 8 GB RAM.
1TB HDD.
600W PSU.

Not: Gönderiyi gönderirken gene çökücek gibi oldu ekran gidip geldi 1saniyeliğine ilk kez oluyor bu.
Not 2 : Bilgisiyar 52 derecede açılış yaptığını gördüm afterburner yükledim

Son düzenleme:
PSU kablolarının doğru takıldığına emin olun ve OCCT ile bir test yapın bakalım. (ek olarak sisteme bir over clock yapıyorsanız kaldırın)
OCBASE/OCCT : Free, all-in-one stability, stress test, benchmark and monitoring tool for your PC @Aukins35 yaptınız mı?

OC yoktu. OCCT ile genel test yaptım CPU maksimum 74 derece. GPU maksimum 80 dereceyi gördü. (10 dakikalık bir testti)
Şimdi PSU testine geçtim.
Testten sonra hangi değerli paylaşmam gerekli?

Hocam vallahi anlamadım, tekrar mavi ekran verdiyse minidump dosyasını atar mısın?

Dediğim gibi mavi ekran vermemeye başladı. Bilgisiyarı açtıktan 30 dakika içerisinde mouse ve sesler kasıyor. 3 saniye içerisinde kendini aniden yeniden başlatıyor. Garip olan yanı şu bilgisayar fanları çalışıyor kulaklık ışığı çalışıyor. Mouse klavye monitör çalışmıyor, ışıkta gelmiyor.
Power tuşuna basılı tutuyorum kasanın ışığıda gidiyor. Başlattığımda 2 ihtimal oluyor ya görüntü geliyor ya gelmiyor gelmezse kapatıp PSU'nun arkasındaki on/off tuşundan off yapıyorum tekrar on luyorum. Bu sefer açılıyor. Minidump dosyası oluşmuyor değişik bir hata 4 aydan beri uğraşıyorum 2nci formatım. Umarım anakart ya da işlemciden kaynaklıdır ve diğer parçalara zarar vermez. Yardımların için gene de teşekkür ederim :/

Dediğim gibi mavi ekran vermemeye başladı. Bilgisiyarı açtıktan 30 dakika içerisinde mouse ve sesler kasıyor. 3 saniye içerisinde kendini aniden yeniden başlatıyor. Garip olan yanı şu bilgisayar fanları çalışıyor kulaklık ışığı çalışıyor. Mouse klavye monitör çalışmıyor, ışıkta gelmiyor.
Power tuşuna basılı tutuyorum kasanın ışığıda gidiyor. Başlattığımda 2 ihtimal oluyor ya görüntü geliyor ya gelmiyor gelmezse kapatıp PSU'nun arkasındaki on/off tuşundan off yapıyorum tekrar on luyorum. Bu sefer açılıyor. Minidump dosyası oluşmuyor değişik bir hata 4 aydan beri uğraşıyorum 2nci formatım. Umarım anakart ya da işlemciden kaynaklıdır ve diğer parçalara zarar vermez. Yardımların için gene de teşekkür ederim :/

Belki olay görüntüleyicisinde görebiliriz. Hata olduğunu kırmızı ! işaretinden anlıyoruz, uygulama kısmında kırmızı ! işareti yoksa sistem kısmına girip bir bakın.

Belki olay görüntüleyicisinde görebiliriz. Hata olduğunu kırmızı! İşaretinden anlıyoruz, uygulama kısmında kırmızı! İşareti yoksa sistem kısmına girip bir bakın.

Bir çok hata var kapandığı saatlere baktım o aralıkta hata yok. 11:08 den 11:22ye atlamış
1627125280000.png

Geri
Yukarı