i3 7100 sisteme 500 TL anakart önerisi

enesyildiz0

Hectopat
Daha fazla  
  • Intel Core i3 7100 3.9GHz
  • MSI GeForce GTX 1050 2GB 128bit
  • CORSAIR 8GB GDDR4
Yukarıdaki parçaların tamamının uyacağı, 500 TL'nin altında, mümkünse Gigabyte anakart önerebilir misiniz?
Ayrıca bu parçaları rahatlıkla destekleyecek Power Suply kaç Watt olmalı? Parça değiştirmeyi düşünmüyorum bunları alacağım.

Z Serisi anakart mı almayı planlıyorsun? O kadar masrafa gerek yok, sistemi almadıysan daha iyi bir sistem toplanabilir.
Hayır henüz almadım. Böyle şeylerden anlamadığım için kıs bir araştırma sonucu buldum bu parçaları. Z serisinden ne kast ettiğinizide anlayamadım. Dedim ya ilk defa böyle bir şey yapacağım. Pek anlamıyorum o yüzden.

Saçma bir sistem, G 4560 alın işlemci olarak. Anakartta da 350TL üstüne çıkmana gerek yok. 500W PSU yeterli olur.
Anladım. Peki ana kart olarak ne önerirsiniz?

2000tl, bide söylemek gerekirse, PUBG, Friday the 13th: The Game, LoL, CS:GO, Rainbow Sixsiege gibi oyunlar oynuyorum. Şuanda RX 460 kullanıyorum, i3-3210,8gb RAM im var. Ama özellikle ağırlık verdiğim oyun olan PUBG performansı çok sorunlu. Söylemek istedim. Yani 2000tl PUBG rahatlık ile oynaya bileceğim bir sistem istiyorum. Medium ayarlarda mesela.
Zaten sistemi en erken önümüzdeki yaz toplayacağım ama şimdiden ayarlamak istiyorum. Ya da bi ön araştırma diye biliriz.

2000tl, bide söylemek gerekirse, PUBG, Friday the 13th: The Game, LoL, CS:GO, Rainbow Sixsiege gibi oyunlar oynuyorum. Şuanda RX 460 kullanıyorum, i3-3210,8gb RAM im var. Ama özellikle ağırlık verdiğim oyun olan PUBG performansı çok sorunlu. Söylemek istedim. Yani 2000tl PUBG rahatlık ile oynaya bileceğim bir sistem istiyorum. Medium ayarlarda mesela.
Zaten sistemi en erken önümüzdeki yaz toplayacağım ama şimdiden ayarlamak istiyorum. Ya da bi ön araştırma diye biliriz.
Alacağın döneme yakın konu açman daha iyi olur alacağın sistem için. Piyasa değişken. Fikir sahibi olmak için forumu biraz gezinip verilen tavsiyelerden bir şeyler öğrenebilirsin. Benim yaptığım gibi :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı