i3 7100 Sisteme Yorum

volkanft

Kilopat
Daha fazla  
Inventus'tan bir oyun bilgisayarı topladım 3-4 günlük araştırmaların sonunda. Bu konulara çok hakim değilim elbet burada benden iyi bilenler vardır o yüzden yorumlarınız almak istiyorum.
Şu anda topladığım sistem:

İşlemci: INTEL Core i3-7100 Kaby lake 3.90GHz
Anakart: MSI H110M PRO-VD INTEL H110
RAM: KINGSTON HyperX Savage Black DDR4-2133Mhz C13 8GB
Ekran Kartı:
MSI GTX 1050 2G OC GTX1050
HDD: WESTERNDIGITAL WD5000AZLX Blue 1TB 7200rpm
Kasa: ZALMAN ZM-Z1
Güç Kaynağı: CORSAIR VS450 450W 80+
Monitör: VIEWSONIC VA2261-2 21.5 LCD

Özellikle anakart ve ekran kartı konularında Asus mu MSI mı olmalı? Çok arada kaldım pek bilgim olmadığı için. Ayrıca güç kaynağı ve kasa için daha ucuza önerileriniz olursa çok sevinirim :) Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç Kaynağı çok kaliteli.

Kasa çok kaliteli.

RAM çok kaliteli ama 300TL biraz fazla gibi aynı şekilde kaliteli markaların soğutuculu RAM lerini 250TL ye bulabilirsiniz.

Hard Disk olarak Toshibanın yeni çıkardığı Toshiba P300 1TB 7200Rpm 64MB Sata 3 Hard Disklerine bakabilirsiniz. Daha hızlılar diye biliyorum ama WD de çok kaliteli.

Anakartın MSI ya da Asus olması önemli değil aynılar. Anakartın Bios Güncellemesi yapılmadan İ3 7100 takamazsınız. Eğer mağaza yapıpta göndermiyorsa güncelleme ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kalmamak için Asrock H110M-DVS Anakart alabilirsiniz. Onlar güncel geliyor.

İşlemci güzel fakat G4560 da tercih edebilirsiniz onun yerine.

çok teşekkürler önerileriniz için. G4560 işlemci almaya karar verdim beni 200 TL'den kurtardınız :)
Inventus'tan alacağım için oradaki parçalara arasından seçim yapıyorum o yüzden anakartı ve ram'i değiştiremeyeceğim... Ek bir sorum var: Bu sistme upgrade'e uygun olur mu mesela seneye i7 ve 1060 almaya kalksam PSU kaldırır mı?

çok teşekkürler önerileriniz için. G4560 işlemci almaya karar verdim beni 200 TL'den kurtardınız :)
Inventus'tan alacağım için oradaki parçalara arasından seçim yapıyorum o yüzden anakartı ve ram'i değiştiremeyeceğim... Ek bir sorum var: Bu sistme upgrade'e uygun olur mu mesela seneye i7 ve 1060 almaya kalksam PSU kaldırır mı?

Bence yeter Corsair sonuçta 80+ Sertifikası da var.

G4560 işlemci almaya karar verdim beni 200 TL'den kurtardınız :)

Tamamdır şimdi o 200 TL yi GTX 1050 nin üstüne koyun ve daha iyi bir kart alın.

G4560 a RX 470 e kadar her şey alabilirsiniz. (RX 470 dahil.)

Üstünü almanızı tavsiye etmem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı