i3 7100 sisteme yükseltme tavsiyeleri

Rafuax

Femtopat
Daha fazla  
Aga benim.
  1. İşlemci Intel Core i3-7100 CPU 3.90 GHz.
  2. RAM 8 GB.
  3. Ekran kartı Intel r HD Graphics 630.
  4. Alan 222 GB.

Kötu bir PC bu PC'den Valorant CS2 Rust falan vb oyunlar aşırı kasıyor sistemden vs pek anlamam internette bu ekran kartı icin oyunları oynatmaz yorumları gordum buna dayanarak eğer bir tık daha iyi bir ekran kartı alırsam beni idare eder mi yoksa yoksa boşa masraf cıkarmaya gerek yok mu dersiniz? Oynatabilecek ekstra bir ekran kartı alırsam simdi alabileceğim, baska bir sistem dizmem gerekirse düzgün bir şey dizebilmem için 2 3 sene beklemem gerekecek ve zaten cok yuksek bir performans istemiyorum. 60FPS stabil oynatsin bu ornek verdiğim bazı oyunları yeter.

Aga benim.
  1. İşlemci Intel Core i3-7100 CPU 3.90 GHz.
  2. RAM 8 GB.
  3. Ekran kartı Intel r HD Graphics 630.
  4. Alan 222 GB.

Kötu bir PC bu PC'den Valorant CS2 Rust falan vb oyunlar aşırı kasıyor sistemden vs pek anlamam internette bu ekran kartı icin oyunları oynatmaz yorumları gordum buna dayanarak eğer bir tık daha iyi bir ekran kartı alırsam beni idare eder mi yoksa yoksa boşa masraf cıkarmaya gerek yok mu dersiniz? Oynatabilecek ekstra bir ekran kartı alırsam simdi alabileceğim, baska bir sistem dizmem gerekirse düzgün bir şey dizebilmem için 2 3 sene beklemem gerekecek ve zaten cok yuksek bir performans istemiyorum. 60FPS stabil oynatsin bu ornek verdiğim bazı oyunları yeter.

Anakartın ne biliyor musun? Sisteme ekran kartı olarak RX 570 8 GB takabilirsin. RAM olarak 8x2 yapabilirsin. SSD'yi 500GB yapabilirsin.

Anakartın ne biliyor musun? Sisteme ekran kartı olarak RX 570 8 GB takabilirsin. RAM olarak 8x2 yapabilirsin. SSD'yi 500GB yapabilirsin.
Anakart Gigabyte H110M-S2V diye geçiyor, peki bu bahsettiğin ekran kartı ve SSD için yaklasık bir fiyat soyleyebilir misin ve de bu soylediğim seyleri 50-60 FPS civarı oynatabilir mi bahsettiğim oyunları.

Aklımda herhangi bir bütçe belirlemedim lakin ileride zaten baska bir sistem alacağım için aşırı pahalı olmasın diye düşünüyorum 4, 5bin TL civarı cıkarım muhtemelen , eğer değeceğini düşünürsem biraz daha arttırabilirim, zaten ileride almayı düşündüğüm sistemde şu anda 30 bin civarında

Son düzenleme:
Anakart Gigabyte H110M-S2V diye geçiyor, peki bu bahsettiğin ekran kartı ve SSD için yaklasık bir fiyat soyleyebilir misin ve de bu soylediğim seyleri 50-60 FPS civarı oynatabilir mi bahsettiğim oyunları.

i5 9400F + RX 6600 + 2 tane sıfır 8 GB RAM + 1TB SSD sizi 4 yıl götürebilir fakat bütçenize bağı.

Aklımda herhangi bir bütçe belirlemedim lakin ileride zaten baska bir sistem alacağım için aşırı pahalı olmasın diye düşünüyorum 4-5 bin TL civarı cıkarım muhtemelen en fazla, eğer değeceğini düşünürsem biraz daha arttırabilriim.

i5 9400F + 2.el 1660S + 8x2 sıfır RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı