i3 7100 ve GTX 1050 sistem toplama

solace

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda masaüstü sistem toplamayı düşünüyorum. İçeriği şöyle:

Her ne kadar sistem performansına bir etkisi olmasa da diğer bileşenler:

Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar, sistemin beni ne kadar idare edeceğini merak ediyorum, o süre sonunda da değiştirmem gerektiğini düşündüğünüz parçaları belirtirseniz sevinirim. Şu anlık bu sistemi almayı planlıyorum ve parça değiştirmeyi düşünmüyorum. Dediğim gibi önerilerinizi lütfen ileriye dönük yaparsanız mutlu olurum.

Son düzenleme:
Güç kaynağı yok, 500W'lık bir güç kaynağı eklemelisin en az. 450'de olur.
Ekran kartını değiştirirsin ilk önce, şu an 1080p'de AAA oyunları en yüksek ayarda açamıyor zaten. Lol falan oynuyorsan çok uzun gider ama.
İşlemci olarak Ryzen 3 seçmelisin. 1200 ya da1300X bütçene hangisi uyuyorsa.
Kasayı da değiştirmeni öneririm ama bu daha çok görsellikten yana olur. Daha güzel kasalar mevcut piyasada artık.

RAM olarak da 16GB alıyorsan daha da yükseltme ihtiyacın olmayacaktır çok uzun süre, bu bağlamda 2x8 alman çok daha doğru olur. Fiyatları biraz yüksek ama Dual-Channel ile daha performansı çalışacağı gerçeği fiyat farkını haklıyor kesinlikle.

Yakın zamanda masaüstü sistem toplamayı düşünüyorum. İçeriği şöyle:

Her ne kadar sistem performansına bir etkisi olmasa da diğer bileşenler:

Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar, sistemin beni ne kadar idare edeceğini merak ediyorum, o süre sonunda da değiştirmem gerektiğini düşündüğünüz parçaları belirtirseniz sevinirim. Şu anlık bu sistemi almayı planlıyorum ve parça değiştirmeyi düşünmüyorum. Dediğim gibi önerilerinizi lütfen ileriye dönük yaparsanız mutlu olurum.
Klavyede bazı 3 tuş aynı anda basılmaması sorunu oluyor mu?

Güç kaynağı yok, 500W'lık bir güç kaynağı eklemelisin en az. 450'de olur.
Ekran kartını değiştirirsin ilk önce, şu an 1080p'de AAA oyunları en yüksek ayarda açamıyor zaten. Lol falan oynuyorsan çok uzun gider ama.
İşlemci olarak Ryzen 3 seçmelisin. 1200 ya da1300X bütçene hangisi uyuyorsa.
Kasayı da değiştirmeni öneririm ama bu daha çok görsellikten yana olur. Daha güzel kasalar mevcut piyasada artık.

RAM olarak da 16GB alıyorsan daha da yükseltme ihtiyacın olmayacaktır çok uzun süre, bu bağlamda 2x8 alman çok daha doğru olur. Fiyatları biraz yüksek ama Dual-Channel ile daha performansı çalışacağı gerçeği fiyat farkını haklıyor kesinlikle.

Kasanın kendi dahili güç kaynağı bulunmakta 500W. Amacım zaten öyle çok performanstan yana değil, render falan da yapmıyorum. Amacım ilerideki en az 5-6 sene boyunca piyasadaki herhangi bir oyunu sorunsuz çalıştırması, grafik ayarlarının ultra olup olmaması sorun değil.

Klavyede bazı 3 tuş aynı anda basılmaması sorunu oluyor mu?

Hayır öyle bir sorun yok benim bildiğim kadarıyla. Daha önceden farklı klavyeler de kullandım; Razer, Steelseries vb. fakat bu aralarında kullandığım fiyatına göre en iyisi diyebilirim.

İşlemci olarak kesinlikle Ryzen almalısın, gerçek 4 çekirdeğe ihtiyacın olacak çünkü. Ben 7100 kullanıyorum, Ryzen bekleseydim ben de 1300X falan alırdım büyük ihtimal.

İşlemci olarak kesinlikle Ryzen almalısın, gerçek 4 çekirdeğe ihtiyacın olacak çünkü. Ben 7100 kullanıyorum, Ryzen bekleseydim ben de 1300X falan alırdım büyük ihtimal.

Haklısın AMD öne geçmek için büyük bir atağa kalktı ancak işlemciyi değiştirmek anakart değişimine de sebep olacak :/

Haklısın AMD öne geçmek için büyük bir atağa kalktı ancak işlemciyi değiştirmek anakart değişimine de sebep olacak :/
Valla ben GTX 1050 Tİ ve i3 7100 kullanıyorum. Eğer 5 sene boyunca hiç sıkıntı yaşamadan oynamak istiyor isen 2 GB değil 4 GB alman çok harika olurdu. İ3 7100 ise bir sıkıntı çıkarmaz.

Arkadaş Ti almıyor, 1050 için 4 gereksiz. Elinde yoksa değiştirmek neden sorun oluyor anakartı? b350 ya da A320 modellerinden seçebilirsin.

Arkadaş Ti almıyor, 1050 için 4 gereksiz. Elinde yoksa değiştirmek neden sorun oluyor anakartı? b350 ya da A320 modellerinden seçebilirsin.

Haklısın TI almayı düşünmüyorum dediğim gibi oyunalarda en yüksek ayar takıntısı olan bir insan değilim oyunları oynamak için oynuyorum sadece, test, video çekmek, ya da blog yazmak gibi bir amacım yok. O nedenle dediğim gibi önümüzdeki 5-6 sene boyunca AAA oyunları kaldırsa dahi yeter, zaten aradan o kadar zaman geçtiğinde gözüme takılan bir pürüz oluşursa ekran kartını elbette değiştirebilirim. Dediğine biraz göz attım ve B350m anakartı gayet hoş gözüküyor bildiğin uyumlu işlemci varsa önerebilir misin?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı