i3 7100 ve GTX 1050 sistem toplama

İşlemci olarak kesinlikle Ryzen almalısın, gerçek 4 çekirdeğe ihtiyacın olacak çünkü. Ben 7100 kullanıyorum, Ryzen bekleseydim ben de 1300X falan alırdım büyük ihtimal.
GTX 1050 Tİ ile i3 7100 kullanıyorum. Arma 3 de 200 kişilik sunucuda ekran kartı kullanımı yüzde 20 lere kadar düşüyor. En fazla yüzde 70-80 tabi onun sebebi etrafında 50 kişi olması.
Nvidia'da sevdiğin ne varsa, AMD de mevcut. Arayüz konusunda bence crimson kullanım kolaylığı ve "seksilik" açısından daha iyi durumda. Yazılım kalitesi vs. konusunda aralarında ortalamada fark yok.
Ama Nvidia bir çok oyuna destek veriyor (Metro LL mesela.). En iyi örnek GTA 5. RX 580 GTX 1060 ı döver dediniz. Yakınından geçmedi. Sanırım o grubun ismi Nvidia Game Works idi.

He tabi G-Sync paralı iken AMD nin bedava (İsmini unuttum sanırım Freescreen di.)

Yanlış Bilgi
GTX 1050 yerine RX 560 4GB daha ileri dönük olur. Hem 4GB bellek için GTX 1050 Ti masrafından kurtulmuş olursun, hem de GTX 1050'den daha fazla performansı benzer fiyata elde edersin. Tabii dilersen RX 560 2GB'ta alabilirsin, buda GTX 1050'den hızlı.

Bende bu anakartı tavsiye ediyorum. İstisna modeller hariç MSI anakart almamaya çalış. Çünkü "kazık" yani fiyatına oranla özellikleri zayıf kalıyor.

Hocam evet dediğiniz doğru olabilir ama MSI donanımla değil o "Kazık" dediğiniz parayı yazımlarıyla kapatıyor ve eğer ekran kartı MSI olacaksa anakartında MSI olmasını öneririm hem görüntü hemde marka uyumluluğu açısından genelde her firma kendi tasarladığı ekran kartına kendi anakartıyla daha fazla performans sağlaması için ek özellikler koyar. O yüzden ekran kartı ile anakartın aynı marka olması taraftarıyım ben ve bunları test ederekte görmüş bulunmaktayım.

@Güray asl Aynen öyle, ama aynı şekilde AMD'nin destek verdiği oyunlarda var. Örnek Hitman, Total War: Warhammer... Yani değişen bir şey yok.

He tabi G-Sync paralı iken AMD nin bedava (İsmini unuttum sanırım Freescreen di.)
İşte bu yüzden AMD kötü sanılıyor; bilmiyorsunuz, araştırma yapmıyorsunuz, merak etmiyorsunuz...

@Brutal06 MSI yazılım ile açığı kapatıyor mu? Tabii ki o konuda çok iyiler, ancak mesela Asus fiyatına oranla özellikleri geride kalmadığı gibi yazılım konusunda da geride kalmıyor. Bu dediğin şey diğer markaları hiçe saymak gibi bir şey. Kelimeler önemli!

Hocam evet dediğiniz doğru olabilir ama MSI donanımla değil o "Kazık" dediğiniz parayı yazımlarıyla kapatıyor ve eğer ekran kartı MSI olacaksa anakartında MSI olmasını öneririm hem görüntü hemde marka uyumluluğu açısından genelde her firma kendi tasarladığı ekran kartına kendi anakartıyla daha fazla performans sağlaması için ek özellikler koyar. O yüzden ekran kartı ile anakartın aynı marka olması taraftarıyım ben ve bunları test ederekte görmüş bulunmaktayım.
Aynı fikirdeyim. Ortaya çıkan kasanın Frankeinstein gibi farklı farklı parçalardan yama yama olmasını sevmiyorum ben de. Karar kıldığım üzere; AMD Ryzen 3 1200, MSI B320m Gaming Pro Anakart ve MSI Nvidia GTX1050 GamingX almaya karar verdim.

Yok yahu. AMD denin ismi çok uzundu ondan unuttum. Ama G-SYNC demek çok basit. "GTX" in "G" si ve "Vsync" nin "Sync" si. Ama AMD nin hem daha uzun hem de daha uzun.

@Güray asl Aynen öyle, ama aynı şekilde AMD'nin destek verdiği oyunlarda var. Örnek Hitman, Total War: Warhammer... Yani değişen bir şey yok.

İşte bu yüzden AMD kötü sanılıyor; bilmiyorsunuz, araştırma yapmıyorsunuz, merak etmiyorsunuz...

MSI yazılım ile açığı kapatıyor mu? Tabii ki o konuda çok iyiler, ancak mesela Asus fiyatına oranla özellikleri geride kalmadığı gibi yazılım konusunda da geride kalmıyor. Bu dediğin şey diğer markaları hiçe saymak gibi bir şey. Kelimeler önemli!

Benim Asus' u suçlama yada yok sayma gibi bir niyetim yok ve olamazda ben her firmaya aynı gözle bakarım sadece MSI yazılım konusunda asus' tan daha üstün diyorum, Asus ise donaım bakımından yani anakartın üstündeki portlar olsun vs. daha iyi benim hiç bir markayı yok sayma gibi bir niyetim yok ve yorumunuzda yanlış anladığım bir yer varsa özür dilerim şimdiden. :)

Ben yok saydın demiyorum, kelimeler önemli diyorum. Yani cümle/kelime doğru seçilmeli. Ayrıca ben MSI hiç alınmasın da demiyorum, "istisna" modelleri var. Tabii ki genel olarak giriş/orta seviye anakartlarda MSI kazık.

Ek olarak MSI'ın yazılım desteği konusunda Asus'a ya da Gigabyte'ta üstün bir yanı yok! MSI, anakart konusunda ekran kartı kadar başarılı değil. Ancak Asus hem anakart, hem de ekran kartı konusunda başarılı iken, Gigabyte'ta anakart konusunda başarılı ve ekran kartı konusunda oldukça iyi.

MSI iyi reklam yapıyor, hepsi bu! Size sorsam 1 ms "TN" panel oyun için daha iyi dersiniz. Neden? Çünkü; oyuncu adı altında iyi reklam yapılıyor, pazarlama on numara...

MSI'ın "Nahimic" yazılımı hariç bir üstünlüğü yok. Nahimic'te on numara açıkçası hayranım!

Ben MSI GL62 6QD dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Zamanında bu modeli aldım, çünkü istisnaydı... Yani MSI kötü falan değil, yazdıklarımı yanlış anlamayın. Para veriyoruz ve kimse babamızın oğlu değil, hangisi iyi ise ona para verilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı