i3 7100 ve GTX 1050 Ti Düşük FPS

mbboyun

Hectopat
Ben 2-3 sene önce bilgisayar almıştım. Vatan Bilgisayar toplamıştı.
(Bilgisayardan pek anlamam. )

İşlemci: i3 7100
Ekran kartı: GTX 1050 Ti
RAM: 8 GB

Oyunlarda almak istediğim FPS'lerden daha düşük aldığımı gördüm. YouTube'dan Benchmark testlere baktım. Ben de GTA 5'i karşılaştırdım videodakiyle. Adam en yüksek grafiklerde 60-70FPS alırken ben 20-40FPS alıyorum. Diğer oyunlarda da böyle.
Dediğim gibi bilgisayardan anlamam. Acaba videodaki yalan mıdır? Yoksa sorun benim PC'de mi? Arada 30FPS fark var. Diğer oyunlardaki en yüksek ayarlarda aldığım FPS değerleri; Witcher 3: 20-30FPS, Rainbow Six Siege: 50-60FPS
İlk olarak buna cevap verirseniz sevinirim. Bir de darboğaz diye bir' şey gördüm. Onun gibi bir' şey olabilir mi? Resim bırakıyorum. Soldaki YouTube'da bulduğum video, sağdaki benim FPS değerim. Linkide bırakayım. Bu FPS değerleri normal mi?
20200126014003_1.png

İkinci olarak ise; ben de yeni ekran kartı ve işlemci baktım YouTube'da falan. Anladığım kadarıyla AMD fiyat performans olarak daha iyi. AMD'nin ise RX 580 8 GB Nitro+ ve Ryzen 5 2600x'in iyi olduğunu gördüm. Ekran kartı 1500TL, işlemci 1000TL internetten baktığım kadarı. 2500TL bu ikisine değer mi? Ve RAM'i 16 GB'a çıkarmamı önerir misiniz? Yoksa 8 GB yeterli midir? Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
1600 alacaksanız şu aralar fırlayan 12 nanometre olayına bakmanızı tavsiye ederim
Ya R5 1600 12nm ya da R5 2600X almayı düşünüyorum. Arada 400TL fark var. O kadar farka değer mi bilmiyorum.
Witcher 3 ve R6 Six Siege normal gözüküyor fakat GTA 5 normal değil. Oyun orjinal mi ?
Oyunlar orijinal.
Selam kardeşim.aradigin özelliklerde tüm bileşenleri garantili sorunsuz bilgisayarım var.ilgilenirsen satabilirim tüm parcalari yazayım sıfırını hesapla sora benimle pazarlık edebilirsin bende yardımcı olmaya çalışırım.
ekran kartı bitek nvidea 1050 ti

Xigmatek sivi sogutma 650 80 bronz mystic 9 kasa tamperli

Xigmatek sivi sogutma

Samsung evo 970 250 gb m.2 sdd

1 tb wd blue 64 7200 hdd

Crucial ballistic sport 2666 8*2 16 ram

Asus tuf b450 game plus anakart

Wiewsonic 144 mhz full hd 24" oyuncu monitör

Rampage oyuncu klavye rgb

Mause rampage rgb

Orjinal win 10 home usb
resim canlı goruntulu arama fatura garanti kutu alayı duruyor ev aldım bağzı ihtiyaçlardan satilik
Sağ ol fakat sadece ekran kartı, anakart, bellek ve işlemci almayı düşünüyorum ve 0 almak istiyorum.

Oyunlarda almak istediğim FPS'lerden daha düşük aldığımı gördüm. YouTube'dan Benchmark testlere baktım. Ben de GTA 5'i karşılaştırdım videodakiyle. Adam en yüksek grafiklerde 60-70FPS alırken ben 20-40FPS alıyorum. Diğer oyunlarda da böyle.
Dediğim gibi bilgisayardan anlamam. Acaba videodaki yalan mıdır? Yoksa sorun benim PC'de mi? Arada 30FPS fark var. Diğer oyunlardaki en yüksek ayarlarda aldığım FPS değerleri; Witcher 3: 20-30FPS, Rainbow Six Siege: 50-60FPS
İlk olarak buna cevap verirseniz sevinirim. Bir de darboğaz diye bir' şey gördüm. Onun gibi bir' şey olabilir mi? Resim bırakıyorum. Soldaki YouTube'da bulduğum video, sağdaki benim FPS değerim. Linkide bırakayım. Bu FPS değerleri normal mi?
Eki Görüntüle 492194

İkinci olarak ise; ben de yeni ekran kartı ve işlemci baktım YouTube'da falan. Anladığım kadarıyla AMD fiyat performans olarak daha iyi. AMD'nin ise RX 580 8 GB Nitro+ ve Ryzen 5 2600x'in iyi olduğunu gördüm. Ekran kartı 1500TL, işlemci 1000TL internetten baktığım kadarı. 2500TL bu ikisine değer mi? Ve RAM'i 16 GB'a çıkarmamı önerir misiniz? Yoksa 8 GB yeterli midir? Beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Aynı sorun bende de var. Rx 570 ve Ryzen 5 2600 var bende msaa off diğer tüm ayarlar en yüksekte anca 40 fps alıyorum. Videolarda benim bilgisayara eşit güçde olan Gtx 1060 ve i5 9400f 60+ fps alıyor. Sorun cidden çok tuhaf. Galiba oyun Amd kartlarda sorunlu. Ama olsun gene 20 fps almaktan iyidir. Zaten Gta hariç diğer oyunları çatur çutur ultrada 60 fps oynuyorum. Yani demek istediğim boşver takma. Başlarda bende sinir oldum ama artık takmıyorum. Zaten 2ay sonra oyun sıkmaya başlıyor. Bi bakmışın silivermişin.

Hocam bilgisayara ilk olarak format atın ve daha sonra driver güncellemesi yapın . Bilgisayarınızı güncel tutun birde kasanın içini fön makinası ile temizleyin .
Abi fön makinesi ile temizle deyince, temizleyim dedim. Hiçbi' şeye denk gelmeyecek şekilde ıslak mendille tozu sildim. Peçete ile kuruttum. Fön makinesi ile fanları ve içerisini temizledim. Bi' de RAM'i çıkarıp bi' bakayım dedim. Baktım geri taktım. Sonra bilgisayar açılmadı. Tamamen gitti bilgisayar. 😅
(Ram'i çıkarıp geri tak demeyin çok defa denedim olmadı. Ram'i ucunu silgiyle silin dedi videodaki birisi. Yine olmadı. BIOS pilini çıkarıp bekletin dedi geri takın dedin. O da olmadı.)
Umarım bi' şeye zarar gelmemiştir. Satacaktım parçaları. :(

Abi fön makinesi ile temizle deyince, temizleyim dedim. Hiçbi' şeye denk gelmeyecek şekilde ıslak mendille tozu sildim. Peçete ile kuruttum. Fön makinesi ile fanları ve içerisini temizledim. Bi' de RAM'i çıkarıp bi' bakayım dedim. Baktım geri taktım. Sonra bilgisayar açılmadı. Tamamen gitti bilgisayar. 😅
(Ram'i çıkarıp geri tak demeyin çok defa denedim olmadı. Ram'i ucunu silgiyle silin dedi videodaki birisi. Yine olmadı. BIOS pilini çıkarıp bekletin dedi geri takın dedin. O da olmadı.)
Umarım bi' şeye zarar gelmemiştir. Satacaktım parçaları. :(
Statik elektrik oluşturmuşa benziyorsunuz, internet üzerinden statik elektrik boşaltımını yapın ve biraz bekleyin sonrasında açılmaz ise yeni bir konu açın. Geçmiş olsun.

Eki Görüntüle 492194

Herkes bir parça önermiş başta. Bundan önce elindeki parçalardan devam etmeyi deneyelim. GTA 5 te MSAA: Off olacak bir şekilde testlerini yap ve driverlarını güncel tut. O olmazsa kartın için en stabil sürümü de kullanabilirsin. Witcherda hairworks gibi şeyleri kapat. Rainbow oynamıyorum ama MSAA'yı kapatıp FXAA ile denemeni öneririm. Yani o kadar masrafa gerek olduğunu düşünmüyorum. Ek not olarak belirtmem gerekirse Afterburnerda işlemci kullanımı ve sıcaklığını açıp test edip buraya yazarsanız çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı